YKS için ders çalışma sırası nasıl olmalı?

ErrorCorrection

Decipat
TYT'den fen konularını bitirmeye çalışıyorum.
TYT matematik konularını biliyorum ama netlerim 20 civarında oluyor en az. Süre yüzünden.
Nasıl bir çalışma rutini oluşturmalıyım?
Hangi derslere ağırlık vermeliyim?

Paragraf hocam ne kadar hızlı çözersen o kadar iyi sınava ne kadar kaldı bilmiyorum ama problem çözme bir yetenek ve aylarca değil yıllarca olan bir şey 5. 6. sınıftan beri gelen bir şey bence paragrafını hızlandır deneme ve paragraf çözerek ben hız ve renk almıştım yükseltmişti bayağı kalan süreyide mata vermek daha mantıklı ama sınav AYT mat bence yıllardır böyle böyle de gider.

Paragraf hocam ne kadar hızlı çözersen o kadar iyi sınava ne kadar kaldı bilmiyorum ama problem çözme bir yetenek ve aylarca değil yıllarca olan bir şey 5. 6. sınıftan beri gelen bir şey bence paragrafını hızlandır deneme ve paragraf çözerek ben hız ve renk almıştım yükseltmişti bayağı kalan süreyide mata vermek daha mantıklı ama sınav AYT mat bence yıllardır böyle böyle de gider.

AYT matematik limit türev integral dışında konulara hakim olduğumu düşünüyorum.
AYT fen biraz sıkıntı dediğim gibi daha TYT deyim.
Paragraf nasıl çözmemi tavsiye edersin?(veya kaç tane)
Günde nasıl bir çalışma programı yapabilirim?
(Sabah paragraf kimya, öğlen fen gibi)

AYT matematik limit türev integral dışında konulara hakim olduğumu düşünüyorum.
AYT fen biraz sıkıntı dediğim gibi daha TYT deyim.
Paragraf nasıl çözmemi tavsiye edersin?(veya kaç tane)
Günde nasıl bir çalışma programı yapabilirim?
(Sabah paragraf kimya, öğlen fen gibi)
Açıkçası herkes paragraf paragraf diye tutturuyor ama ben günlük saatlerce paragraf rutinini gereksiz buluyorum. Biraz okuduğunu anlayabilicek olanlar çok rahat çoğu paragraf sorusunu yapar.İlk günden beri bir kere bile paragraf rutini yapmadım ama TYT Türkçede paragraftan en fazla 1-2 yanlışım çıkıyor denemelerde

Açıkçası herkes paragraf paragraf diye tutturuyor ama ben günlük saatlerce paragraf rutinini gereksiz buluyorum. Biraz okuduğunu anlayabilicek olanlar çok rahat çoğu paragraf sorusunu yapar.İlk günden beri bir kere bile paragraf rutini yapmadım ama TYT Türkçede paragraftan en fazla 1-2 yanlışım çıkıyor denemelerde
Cidden paragraf diye kafa ütüleyenleri anlamıyorum. Bir tane paragraf soru bankası bitirmişliğim yok, hiç kitap da okumam ama sınavlarda 30-35 arası net geliyor türkçeden. Msüde 35 net geldi. Paragraf çözmek kadar boş bir şey yok bence. Türkçe değişken oluyor msüden önce kendim deneme yaptım 26 net gelmişti msü 35 net geldi geçen yine deneme yaptım 30 net geldi. Değişiyor.

@spinozapsinoza ne oldu dostum

Son düzenleme:
Cidden paragraf diye kafa ütüleyenleri anlamıyorum. Bir tane paragraf soru bankası bitirmişliğim yok, hiç kitap da okumam ama sınavlarda 30-35 arası net geliyor türkçeden. Msüde 35 net geldi. Paragraf çözmek kadar boş bir şey yok bence. Türkçe değişken oluyor msüden önce kendim deneme yaptım 26 net gelmişti msü 35 net geldi geçen yine deneme yaptım 30 net geldi. Değişiyor.

@spinozapsinoza ne oldu dostum
Değişmesinin sebebi paragraf çözmemen. Ne kadar çok çözersen o kadar hızlanırsın, bir o kadar da okuduğunu daha iyi anlamaya başlarsın. Benzer kalıplı sorularda taktikler oluşturursun. Derece yapan herkes sırf o gün iyi oldukları için mi Türkçeden 39-40 net yaptılar ?

@80derecekolonya doğru bulmuyorum bu dediğinizi. Netlerin dalgalı olması düşük olmasından daha tehlikelidir bana göre. Tavsiyem her gün paragraf değil tabi ki ama en azından denemelere geçene kadar en azından 2 günde bir paragraf denemesi çözülmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı