YKS için kaynak önerisi

Karekök TYT Matematik. Tavsiye ederim şuan ben de çözüyorum. İlk başta konu kısmı sonrasında ise sorular bulunmakta. Başlangıç-orta arası denebilir seviyesine. Bu kitabı bitirip ardından 345 almayı düşünüyorum. 345'in ÖSYM tarzı soru tutturduğunu duydum çoğu kişiden.

Teşekkürler sizi bilgi edinmek için girdiğim konularda sık sık görüyorum insanları bilgilendirmeniz çok iyi bir şey.

Eğitim kategorisi başlığı altında insanlara yardım etmeyi severim. Yardımcı olabildiysem sevindim :)
Bu kitabı bitirip ardından 345 almayı düşünüyorum. 345'in ÖSYM tarzı soru tutturduğunu duydum çoğu kişiden.

345'i yarılamış birisi olarak almanı pek önermem. ÖSYM tarzı soruları azaltmışlar. Klasik sorular baskın ve soru sayısı az. 1 sayfaya 6 soru düşüyor. Kitabın büyük görünmesine pek aldanmayın. Orijinal soruları güzel ama çok az. Toplasanız 100 orijinal soru vardır.

Ben 345 yerine Orijinal veya 3D öneriyorum. 345'i de çözerken pek zorlanmadım. Kolay ve geliştiren soruları var.

Kaynak almakta sorun yok da ben nasıl başlayacağım işte sıkıntı o sınava çalışmaya hevesim var isteğim var da nerden başlayacağımı bilmiyorum açıkçası ben küçüklükten beri düzenli ders çalışan bir insan değilim malesef okul açıkken ke ödev yapıp son gün sözel derslerde ezber yapmaktan fazla ileriye gidemedim bana gerçekten yol gösterilmesi lazım

Kaynak almakta sorun yok da ben nasıl başlayacağım işte sıkıntı o sınava çalışmaya hevesim var isteğim var da nerden başlayacağımı bilmiyorum açıkçası ben küçüklükten beri düzenli ders çalışan bir insan değilim maalesef okul açıkken ke ödev yapıp son gün sözel derslerde ezber yapmaktan fazla ileriye gidemedim bana gerçekten yol gösterilmesi lazım.

Ben de ödev yapıp son gece sınavlarıma çalışırdım. Ama 12. sınıf olunca şok yemiş gibi çalışmaya başlıyorsun işte. Ben Eylül'de adam akıllı çalışmaya başladım. YouTube'dan konu anlatımını dinleyip testimi çözerim. Kanal önerisi istersen; Rehber Matematik, Kimya Adası, Umut Öncül,. VIP Fizik, Benim Hocam kanalları gayet iyidir.

Ben de ödev yapıp son gece sınavlarıma çalışırdım. Ama 12. sınıf olunca şok yemiş gibi çalışmaya başlıyorsun işte. Ben Eylül'de adam akıllı çalışmaya başladım. YouTube'dan konu anlatımını dinleyip testimi çözerim. Kanal önerisi istersen; Rehber Matematik, Kimya Adası, Umut Öncül,. VIP Fizik, Benim Hocam kanalları gayet iyidir.
evet bu kanalları duydum rehber matemik tyt videolarına başladım elimde 10.sınıf tyt test kitabı var ama bilindik yayınevi değil eis yayınları konu anlatımı da yok test kitabında tyt de formül le matematikte başarılı olunur mu acaba

Eis iyidir. Onu çözebilirsiniz. Soru bankalarında zaten formül bulunmaz. Daha doğrusu TYT'nin formülle işi yoktur. Konu bilmek lazım. Mesela bir köklü sayı sorusunu üslü sayı bilmeden yapamazsınız. Ya da zorlanırsınız. Adım adım, zinciri kırmadan matematikte ilerlemelisiniz. Bol soru çözüp soru tarzlarına alışmalısınız.

Türkçe için paragraf ve dil bilgisi gerekiyor. Dil bilgisi 1-2 ayda bitebilir. Ben dershane ile sindire sindire gittiğim için henüz anlatım bozukluklarındayım. 1 aya konularım bitiyor.

Sosyal için de bilgi gerekiyor sadece. 2 yıl önceki coğrafya bilgimle bile 2-3 netim çıkıyor. Felsefe ve din yoruma dayalıdır. Tarih için biraz konu bilmek gerekiyor.

Fen için de ayrı bir çalışma şart. Fizik konularını formülle değil, mantığınızla çözün. Kimya için bilgi lazım. Atom ve periyodik sistemden yılda bir soru gelir. Soru çözüp konuyu kapatmalısınız. Biyoloji en basiti zaten. Okuyacaksınız. Konular bağlantılıdır. Yani zinciri burada koparmayınız. YKS'de başarılar.

Okyanus bildiğim kadarıyla en son çözülmesi gereken zor ve sınava en yakın kaynaktır öneririm.

Okyanus en kolay kaynaklardan birisidir. Ve ilk kaynak olarak çözülebilir. Burada yanlışınız var. Sınav tarzı arıyorsanız Karekök ve Orijinal yayınları uygundur.

Stratejik konu anlatımı ile güzel bir başlangıç yaptırır. Fizik Kimya ve Matematik kitaplarını bitirdim. Kolay-Orta arası geliştirici soruları var.

Okyanus en kolay kaynaklardan birisidir. Ve ilk kaynak olarak çözülebilir. Burada yanlışınız var. Sınav tarzı arıyorsanız Karekök ve Orijinal yayınları uygundur.

Stratejik konu anlatımı ile güzel bir başlangıç yaptırır. Fizik Kimya ve Matematik kitaplarını bitirdim. Kolay-Orta arası geliştirici soruları var.

Özür dilerim galiba aynı okyanustan bahsetmiyoruz. Okyanus Master LGS matematiğe en yakın ve en zor kitaptı.

Kaynak almakta sorun yok da ben nasıl başlayacağım işte sıkıntı o sınava çalışmaya hevesim var isteğim var da nerden başlayacağımı bilmiyorum açıkçası ben küçüklükten beri düzenli ders çalışan bir insan değilim malesef okul açıkken ke ödev yapıp son gün sözel derslerde ezber yapmaktan fazla ileriye gidemedim bana gerçekten yol gösterilmesi lazım
345 TYT-AYT Matematik, Aktif Kimya AYT-TYT, Aydın Kimya, Orbital Kimya, Hız ve Renk Paragraf, Karekök Geometri Sıfır, Biyotik TYT-AYT Biyoloji, Palme Biyoloji ve problem olarak başlangıçta sana Aktif Problemler kitabı, problemleri çok sevdirecektir. Şimdilik aklıma gelenler bu. Fizikte Bilgi Sarmalı kalitelidir. Türkçe için Karekök TYT ve Yayın Denizi önerebilirim.

TYT Türkçe Rüştü Hoca'nın Ders Notları kitabı görebileceğin en güzel Türkçe kitabı diyebilirim. Netin düzgün çalışınca Türkçede 35'ten inmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı