YKS için matematik geliştirme önerileri

egeeo

Picopat
Merhabalar, EA öğrencisiyim ve sayısal bölümden sınava çalışıp girmek istiyorum. Ancak matematikle aramızda küçüklükten beri bir küslük var. Çalışmadığım için hep kaldım. Ama kimya ve biyolojiyi severim, sözel derslerle aram iyi sayılır diyebilirim. 1 sene de sayısalımı gelistirmem mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Detaylı bir rehber hazırlamaya çalışmıştım belki işinize yarar.

Detaylı bir rehber hazırlamaya çalışmıştım belki işinize yarar.
12'yim

1 sene de sayısalımı gelistirmem mümkün mü?

Mümkün. Matematik zekadan önce sabır işidir. Çok vasatsanız antrenman ve karekök 0 ile hızlı bir başlangıç yapın. Bu kaynakları bu yaz bitirip üstüne bir tane de TYT matematik soru bankası bitirebilirsiniz.

AYT çalışmaya daha fazla vaktiniz kalır. Dershane veya özel ders almayı düşünüyorsanız yapamadığınız soruları yüz yüze çözdürün mutlaka. Faydasını göreceksiniz.

Matematiği halletmenin tek yolu düzenli çalışmak. 1-2 tane başlangıç kitabı bitirildikten sonra her konuya düzgünce çalışıp birkaç soru bankasından soruları çözersen konular otutur. Sonra da deneme çözerek hızlanır ve yeni nesil sorulara alışırsın.

Bence temel bir Matematik kitabı ile konuları bitirerek başla sonrasında ALES sorularını çözerek devam et en azından TYT için öyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı