YKS için öneriler

mustafet

Zeptopat
İyi Sosyaller herkese. Öncelikle açık lisedeyim seneye sınava gireceğim ve TYT'de 0 gibiyim. Nereden başlayacağım hakkında hiçbir fikrim yok bunu yaparım şunu yaparım diyorum ama ortada icraat yok :D neyse konumuza dönelim. Benim sizden istediğim tavsiye TYT Türkçe TYT fen ve TYT Sosyal'i nasıl çalışmam gerektiği. Kendim deneme yaptım ve TYT Türkçe 20 net TYT Sosyal 10 net bazen 5 net artıyor TYT fen 0 ve TYT mat ise 10 15 bandında. TYT matematiği tanıdık hocayla görüştüm ve bana 1 ay sadece ilk 12 konuyu bitir ve bol soru çöz dedi. Ancak TYT Sosyal TYT Türkçe ve TYT fen hakkında çok da bilgim yok. Seneye kadar düzenli çalışma ile ne kadar arttırabilirim. Nasıl çalışmalıyım TYT fen ve TYT Türkçe adına. TYT kimya 5 gün programının yarısına geldim ama sanki pek bir şey yok gibi 0'dan alınır mı? TYT fizikte Özcan Aykın ın kitabı var. AYT'ye şimdi başlamayacağım. Eşit ağırlıkçıyım ama tyt feni önemsiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim herkese tekrardan iyi Sosyaller.

Son düzenleme:
İyi sosyaller herkese. Öncelikle açık lisedeyim seneye sınava gireceğim ve TYT'de 0 gibiyim. Nereden başlayacağım hakkında hiçbir fikrim yok bunu yaparım şunu yaparım diyorum ama ortada icraat yok :D neyse konumuza dönelim. Benim sizden istediğim tavsiye TYT Türkçe TYT fen ve TYT Sosyal'i nasıl çalışmam gerektiği. Kendim deneme yaptım ve TYT Türkçe 20 net TYT Sosyal 10 net bazen 5 net artıyor TYT fen 0 ve TYT mat ise 10 15 bandında. TYT mat ise 10 15 bandında. TYT matematiği tandık hocayla görüştüm ve bana 1 ay sadece ilk 12 konuyu bitir ve bol soru çöz dedi. Ancak TYT Sosyal TYT Türkçe ve TYT fen hakkında çok da bilgim yok. Seneye kadar düzenli çalışma ile ne kadar arttırabilirim. Nasıl çalışmalıyım TYT fen ve TYT Türkçe adına. TYT kimya 5 gün programının yarısına geldim ama sanki pek bir şey yok gibi 0'dan alınır mı? TYT fizikte Özcan aykın ın kitabı var. AYT'ye şimdi başlamayacağım. Eşit ağırlıkçıyım ama feni önemsiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim herkese tekrardan iyi sosyaller.

TYT Türkçe için düzenli paragraf artı dil bilgisi çalış. Matematikte ilk 12 konu önemli çünkü bunları bilmeden AYT matematik yapılmıyor. İlk 12 konuyu bitirip düzenli paragrafın yanına proplemleride ekle. TYT fen için oturup çalışacaksın yani yapılabilecek fazla bir şey yok. Ama TYT fen kolay halledelilir. Günlük 4 5 saat ayırırsan 2 haftada 15 net bandına gelirsin diye düşünüyorum. TYT Sosyal ise bence konu çalışmaya gerek yok biraz genel kültür ile 15 netin altına düşmezsin. Deneme çözdükçe TYT Sosyal netlerinin arttığını görürsün zaten.

TYT Türkçe için düzenli paragraf artı dil bilgisi çalış. Matematikte ilk 12 konu önemli çünkü bunları bilmeden AYT matematik yapılmıyor. İlk 12 konuyu bitirip düzenli paragrafın yanına proplemleride ekle. TYT fen için oturup çalışacaksın yani yapılabilecek fazla bir şey yok. Ama TYT fen kolay halledelilir. Günlük 4 5 saat ayırırsan 2 haftada 15 net bandına gelirsin diye düşünüyorum. TYT Sosyal ise bence konu çalışmaya gerek yok biraz genel kültür ile 15 netin altına düşmezsin. Deneme çözdükçe TYT Sosyal netlerinin arttığını görürsün zaten.
Peki nasıl çalışmalıyım not çıkarıyorum biyolojide dr biyoloji 0 dan alan kampı var tyt kimya görkem şahin ve tyt fizik özcan aykın izliyeceğim bunlar güzelmi bide 1 günde tyt kimya tyt fizik tyt biyoloji mi çalışmalıyım yoksa bunları günlere ayırarak mı çalışmalıyım

İyi sosyaller herkese. Öncelikle açık lisedeyim seneye sınava gireceğim ve TYT'de 0 gibiyim. Nereden başlayacağım hakkında hiçbir fikrim yok bunu yaparım şunu yaparım diyorum ama ortada icraat yok :D neyse konumu dönelim. Benim sizden istediğim tavsiye TYT Türkçe TYT fen ve TYT Sosyal'i nasıl çalışmam gerektiği. Kendim deneme yaptım ve TYT Türkçe 20 net TYT Sosyal 10 net bazen 5 net artıyor TYT fen 0 ve TYT mat ise 10 15 bandında. TYT matematiği tanıdık hocayla görüştüm ve bana 1 ay sadece ilk 12 konuyu bitir ve bol soru çöz dedi. Ancak TYT Sosyal TYT Türkçe ve TYT fen hakkında çok da bilgim yok. Seneye kadar düzenli çalışma ile ne kadar arttırabilirim. Nasıl çalışmalıyım TYT fen ve TYT Türkçe adına. TYT kimya 5 gün programının yarısına geldim ama sanki pek bir şey yok gibi 0'dan alınır mı? TYT fizikte Özcan aykın ın kitabı var. AYT'ye şimdi başlamayacağım. Eşit ağırlıkçıyım ama TYT feni önemsiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim herkese tekrardan iyi sosyaller.

Sene bitimine kadar TYT'den düzenli çalışma ile çok yol katedebilirsin paragraf ve problem mutlaka günlük olarak çöz TYT feni cok dert etme bitirirsin TYT halledilemeyecek bir şey değil ama AYT matematiğe yazın kesinlikle yoğun bir mesai harcayın EA ciymissiniz hem de size fark yaratacak olan şey AYT matematik olacak.

Peki nasıl çalışmalıyım not çıkarıyorum biyolojide dr biyoloji 0'dan alan kampı var TYT kimya görkem şahin ve TYT fizik Özcan aykın izleyeceğim bunlar güzel mi bir de 1 günde TYT kimya TYT fizik TYT biyoloji mi çalışmalıyım yoksa bunları günlere ayırarak mı çalışmalıyım.

Bahsettigin kanallar alanında en iyilerinden bence günde 2 fen dersinin üstüne çıkmayın derim.

Sene bitimine kadar TYT'den düzenli çalışma ile çok yol katedebilirsin paragraf ve problem mutlaka günlük olarak çöz TYT feni cok dert etme bitirirsin TYT halledilemeyecek bir şey değil ama AYT matematiğe yazın kesinlikle yoğun bir mesai harcayın EA ciymissiniz hem de size fark yaratacak olan şey AYT matematik olacak.

Bahsettigin kanallar alanında en iyilerinden bence günde 2 fen dersinin üstüne çıkmayın derim.

Peki nasıl program yapacağım ben hiçbir zaman programlı çalışmadım o yüzden programın nasıl yapılacağını bilmiyorum yardımcı olursan çok sevinirim.

Peki nasıl program yapacağım ben hiçbir zaman programlı çalışmadım o yüzden programın nasıl yapılacağını bilmiyorum yardımcı olursan çok sevinirim.

Hocam bende şu an aktif olarak çalışıyorum bende program yapmadım kağıt üzerinde benim programım her gün matematik geometri ve 1 fen dersi mesela bunu da eksiklerime veya o gün hangisini istiyorsam ona göre şekilleniyor.
Programı nerede daha çok zorlandiginiza göre yapabilirsiniz örneğin haftada 2 gün kimyaya bakıyorsaniz bu fizik için 4 gün olsun daha çok zorlaniyorsaniz fen için böyle bir de kendinize rutin oluşturun 10 geometri 30 problem 30 paragraf gibi rutinleri günün başında yapmanızı öneririm rutinlerden sonra matematik ve belirleyeceğiniz 2 fen dersi ideal olur.

Hocam bende şu an aktif olarak çalışıyorum bende program yapmadım kağıt üzerinde benim programım her gün matematik geometri ve 1 fen dersi mesela bunu da eksiklerime veya o gün hangisini istiyorsam ona göre şekilleniyor.
Programı nerede daha çok zorlandiginiza göre yapabilirsiniz örneğin haftada 2 gün kimyaya bakıyorsaniz bu fizik için 4 gün olsun daha çok zorlaniyorsaniz fen için böyle bir de kendinize rutin oluşturun 10 geometri 30 problem 30 paragraf gibi rutinleri günün başında yapmanızı öneririm rutinlerden sonra matematik ve belirleyeceğiniz 2 fen dersi ideal olur.
peki sen konuları nasıl bitirdin ben tyt fen ve sosyal için böyle hızlıca konuları bitirip denemeler üstünden konuları anlamak sence mantıklımı

Peki sen konuları nasıl bitirdin ben TYT fen ve sosyal için böyle hızlıca konuları bitirip denemeler üstünden konuları anlamak sence mantıklı mı?

TYT matematikte öyle çok konu yok aslında temelim vardı 11'in yazında orijinal i çözdüm daha sonra deneme üzerinden ilerledim TYT fende 0'dan konu çalıştım dediğin kanallardan her ders için 1 soru bankası daha sonra deneme çözmeye başladım 345'in TYT fen denemesi gerçekten geliştiriyor aklında olsun.
Dediğin gibi konuları hızlıca bitirip denemelere geçebilirsin.

TYT matematikte öyle çok konu yok aslında temelim vardı 11'in yazında orijinal i çözdüm daha sonra deneme üzerinden ilerledim TYT fende 0'dan konu çalıştım dediğin kanallardan her ders için 1 soru bankası daha sonra deneme çözmeye başladım 345'in TYT fen denemesi gerçekten geliştiriyor aklında olsun.
Dediğin gibi konuları hızlıca bitirip denemelere geçebilirsin.
Seni de dar boğaz ediyorum bir sorum daha var.Tyt türkçe şuan 20 net çok mu kötü gelişirmi 0dan risk paragraf aldım her gün orda 20 30 soru çözeceğim senin netler nasıl

Seni de darboğaz ediyorum bir sorum daha var. TYT Türkçe şu an 20 net çok mu kötü gelişirmi 0'dan risk paragraf aldım her gün orada 20 30 soru çözeceğim senin netler nasıl.

20 neti nereden yaptığına bağlı aslında biraz da dilbilgisinden 10 net gidiyor paragraftan 20 civarı cikartiyorsaniz yeterli bence ama eger paragrafda sıkıntı varsa 0 risk biraz zor kaçabilir başlangıç için bende yazın ilk başladığımda 3 5 dilbilgisi bilgimle 30 civarı yapıyordum şu an 35 bantlarinda Türkçem.

Geri
Yukarı