YKS (öğrenim durumu ve kodu) hangisi seçilmeli?

Absolution47

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, Ben 2016 lise mezunuyum ve sınavsız geçiş hakkımı kullanarak üniversiteye yerleştim ve kaydımıda yaptım. Kaydımı yaptıktan sonra üniversiteye hiç gitmedim, dondurmadım bile ve hatta öğrenci kimlik kartımı almaya dahi gitmedim. 2019-2020'de kaydım silindi. Şuan YKS sınavına tekrar başvuruda bulunmak istiyorum. ÖSYM'nin "YKS" başvuru işleminde öğrenim durumu ve kodu seçeneklerinden hangisini seçmeliyim ve en önemlisi ! OBP puanım kırılır mı?

1 - Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında okumaktayım

2 - Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında beklemeliyim

3 - Bir ortaöğretim kurumunu bitirdikten sonra herhangi bir yükseköğretim programına yerleştirilmedim

4 - Bir yükseköğretim programına (sınavsız geçiş dâhil) ÖSYM'ce yerleştirildim fakat kayıt olmadım

5- Bir yüksek öğretim programına kayıtlıyım

6- Bir yüksek öğretim programını bitirdim

7- Yüksek öğretim kaydım silindi

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, Ben 2016 lise mezunuyum ve sınavsız geçiş hakkımı kullanarak üniversiteye yerleştim ve kaydımıda yaptım. Kaydımı yaptıktan sonra üniversiteye hiç gitmedim, dondurmadım bile ve hatta öğrenci kimlik kartımı almaya dahi gitmedim. 2019-2020'de kaydım silindi. Şuan YKS sınavına tekrar başvuruda bulunmak istiyorum. ÖSYM'nin "YKS" başvuru işleminde öğrenim durumu ve kodu seçeneklerinden hangisini seçmeliyim ve en önemlisi ! OBP puanım kırılır mı?

1 - Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında okumaktayım

2 - Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında beklemeliyim

3 - Bir ortaöğretim kurumunu bitirdikten sonra herhangi bir yükseköğretim programına yerleştirilmedim

4 - Bir yükseköğretim programına (sınavsız geçiş dâhil) ÖSYM'ce yerleştirildim fakat kayıt olmadım

5- Bir yüksek öğretim programına kayıtlıyım

6- Bir yüksek öğretim programını bitirdim

7- Yüksek öğretim kaydım silindi
Üniversite kaydınızı yapmadıysanız yani lise mezunu iseniz 3 olması gerek. Benim fikrimce.

Bence 7 numara olmalı, bildiğim kadarıyla bir üniversiteye kayıt olunca OBP puanın düşüyor veya geçersiz oluyor.

7 numara bende aynı şekilde geçen yıl bir üniversiteye yerleşmiştim kayıt yapmıştım sonra kaydı sildim şimdi 7 numarayı seçtim.

Yeni konular

Geri
Yukarı