YKS sayısalda ilk 5 bin hedefi

şekersizkola

Attopat
Arkadaşlar öncellikle hedefim ilk 5 bin OBP yaklaşık 88.
TYT netleri anlık 100-105 arası dalgalanıyor.
AYT denemesi daha olmadım.
Sorum şu 88 OBP ile sayısalda ilk 5 bine girmek için TYT ve AYT'de kaç net yapmak lazım?
(2025 de YKS'ye gireceğim)

Arkadaşlar öncellikle hedefim ilk 5 bin OBP yaklaşık 88.
TYT netleri anlık 100-105 arası dalgalanıyor.
AYT denemesi daha olmadım.
Sorum şu 88 OBP ile sayısalda ilk 5 bine girmek için TYT ve AYT'de kaç net yapmak lazım?
(2025 de YKS'ye gireceğim)
Önceki mesajlarda 9.sınıf ortalamam 55, 11 de 90 civarı demişsiniz. Şu an 88 diyorsunuz.(Hatam varsa düzeltin) 10.sınıfta 110 ortalamamı yaptınız :) Yanlış anlamayın bende 11.sınıfım seneyi de katarsam obp notum 94-95 civarı olacak.
Ayrıca tyt ye ne zaman kaç ile başladın?
Benim genel tyt netleri 65-75 te takıldı.
30-32 den fazlası matematik türkçe ve sosyalim kötü
Türkçe 19-25
Sosyal 6-10 arası geliyor.
Sen kaç netle ne zaman başladın önerebileceğin şeyler var mı?

Önceki mesajlarda 9.sınıf ortalamam 55, 11 de 90 civarı demişsiniz. Şu an 88 diyorsunuz.(hatam varsa düzeltin) 10.sınıfta 110 ortalamamı yaptınız :) yanlış anlamayın bende 11.sınıfım seneyi de katarsam OBP notum 94-95 civarı olacak.
Ayrıca TYT'ye ne zaman kaç ile başladın?
Benim genel TYT netleri 65-75'te takıldı.
30-32'den fazlası matematik Türkçe ve sosyalim kötü.
Türkçe 19-25

Merhaba 9 ortalamam 55'lerde ama 55 değil 66 ben onu kafadan söyledim. (daha doğrusu 55 sanıyordum ama 66 mış)
10. sınıf ortalamam 95.
11.sınıf ortalamam 95 civarlarında
12. sınıfta da 95 üstü alacağımı düşünüyorum.

TYT'ye 10. sınıfın 2. dönemin başlarında başladım. 55 net ile başladım (çoğu matematik di)

Önceki mesajlarda 9.sınıf ortalamam 55, 11 de 90 civarı demişsiniz. Şu an 88 diyorsunuz.(hatam varsa düzeltin) 10.sınıfta 110 ortalamamı yaptınız :) yanlış anlamayın bende 11.sınıfım seneyi de katarsam OBP notum 94-95 civarı olacak.
Ayrıca TYT'ye ne zaman kaç ile başladın?
Benim genel TYT netleri 65-75'te takıldı.
30-32'den fazlası matematik Türkçe ve sosyalim kötü.
Türkçe 19-25

Önerilerim:
TYT Sosyal, fenden konu eksiği bırakma. Şahsen ben TYT Sosyal ve fenden 1 kaynak çözmüştüm sonra Full soru çözüm videolar izlemiştim (ama her gün bir 30dk falan)

Türkçe dende ben her gün Türkçe branş denemesi çözüyorum (video olarak da izliyorum)
Günde 30 paragraf+1 test problemler+dilbilgisi testi.

Merhaba 9 ortalamam 55'lerde ama 55 değil 66 ben onu kafadan söyledim. (daha doğrusu 55 sanıyordum ama 66 mış)
10. sınıf ortalamam 95.
11.sınıf ortalamam 95 civarlarında.
12. sınıfta da 95 alacağımı düşünüyorum.

TYT'ye 10. sınıfın 2. dönemin başlarında başladım. 55 net ile başladım (çoğu matematik di)

Önerilerim:
TYT Sosyal, fenden konu eksiği bırakma. Şahsen ben TYT Sosyal ve fenden 1 kaynak çözmüştüm sonra Full soru çözüm videolar izlemiştim (ama her gün bir 30dk falan)

Türkçe dende ben her gün Türkçe branş denemesi çözüyorum (video olarak da izliyorum)
Günde 30 paragraf+1 test problemler+dilbilgisi testi.

Daha fazla sorun varsa cevaplayabilirim.

Son düzenleme:
Yok hocam, teşekkürler. Aynı gemideyiz zaten :) ben bu sene 11.sınıfa önem verdim. Konu tarama testlerinde 70 soruda hep 55+ civarı yaptım. Ama TYT'yi unutmuşum dediğim gibi 60 70 bandındayım yazın halletmeye çalışacağım. Sınıftada mesela 11
Sınıf konularında birinci olurken TYT de hep 20 lerdeyim. (AYT'nin gücü adına:) ) Bir gelişme vs. Olursa haber veririm. İyi çalışmalar. Ben iyinin üstü sayılabilecek bir lisedeyim. Sizin lisenizin yüzdeliğini bilmiyorum ama iyi liselerde OBP'yi zorluyorlar gerçekten.
Sonradan aklıma geldi:
Neredeyse 1.5 yıldır TYT çalışıyorsunuz fen ve sosyal konuları nasıl aklınızda kalıyor? Aktif olarak soru bankası vs. mi?

Yok hocam, teşekkürler. Aynı gemideyiz zaten :) ben bu sene 11.sınıfa önem verdim. Konu tarama testlerinde 70 soruda hep 55+ civarı yaptım. Ama TYT'yi unutmuşum dediğim gibi 60 70 bandındayım yazın halletmeye çalışacağım. Sınıftada mesela 11.
Sınıf konularında birinci olurken TYT de hep 20 lerdeyim. (AYT'nin gücü adına:) ) bir gelişme vs. olursa haber veririm. İyi çalışmalar. Ben iyinin üstü sayılabilecek bir lisedeyim. Sizin lisenizin yüzdeliğini bilmiyorum ama iyi liselerde OBP'yi zorluyorlar gerçekten.
Sonradan aklıma geldi:
Neredeyse 1.5 yıldır TYT çalışıyorsunuz fen ve sosyal konuları nasıl aklınızda kalıyor? Aktif olarak soru bankası vs. mi?

Hocam TYT Sosyal ve fenden benim özet olarak duvara yapıştırdığım küçük kağıtlar var her sabah kalkarkalmaz hepsini 2 kez okurum yatmadan önce de 2 kez okurum.
Bir de denemelerde soru bankalarında yapamadığım soruların resimlerini çektiğim bir arşivim var onları otobüste falan okurum.

Umarım herkes istediği hedefe ulaşır. İyi çalışmalar 😊

Geri
Yukarı