YKS sınavı için YouTube kanalı önerisi

Agresifrhyme

Hectopat
Merhaba. Bu yıl YKS sınavına sayısaldan tekrar girmeyi düşünüyorum. Evden sıkı şekilde çalışacağım hemen hemen her dersten Full'e yakın yapmayı planlıyorum. TYT AYT sayısal için YouTube kanalı önerilerinizi bekliyorum. Coğrafya, felsefe gibi derslerde dahil tüm derslerden kanal önerebilirseniz sevinirim. Mümkünse video takip kitapları olan kanallar olursa daha rahat çalışacağımı düsünüyorum.

Koç istememiş ki hocam ders anlatan kanal istemiş.

Matematik için bu sene full Şükrü Akkoyun'un videolarındaki soruları çözdüm, tabi kolay çıkınca boşa gitti ama bu sene belki zor çıkar o yüzden bi' bakarsın. Tunç Kurt da iyidir.

Biyoloji için FUNDAmentals Biyoloji var. Onun dışında da kanal bilmiyorum kusura bakma :(

Matematik için bu sene full Şükrü Akkoyun'un videolarındaki soruları çözdüm, tabi kolay çıkınca boşa gitti ama bu sene belki zor çıkar o yüzden bi' bakarsın. Tunç Kurt da iyidir.

Biyoloji için FUNDAmentals Biyoloji var. Onun dışında da kanal bilmiyorum kusura bakma :(
Sml hocayıda ekle ama baya uzun anlatıyor bide adam fule yakın demiş o zaman rönesans denemeleride var FUNDAMentals güzel kanal bir de kaf deneyebilir

Ben hiç biyoloji dersi dinlemedim sadece kitaptan okudum 13/10 (2 soru bitkiden pandemiden kaçtı, 1 soru da dikkatten) yapmıştım bence not alarak kitap oku sen

Biyolojide Selin Hoca, Fundamentals ve Barış Hoca'yı öneririm. Barış Hoca'nın kanalını mümkünse ilk öğrenme için kullanma biraz bilgiler karışıyor. Başka kanallardan veya konu anlatımlı kitaptan konuyu öğrendikten sonra bir de Barış Hoca'dan izlediğin zaman artık o konuda hata yapmazsın. Fizikte Özcan Aykın'ı tek geçerim. Kimyada pek beğendiğim kanal yok açıkçası ama Kimya Adası, Kimya Dersleri ve Bizim Hocalar kanalının kimya videoları fena değil. Matematikteyse bence bir kanala bağlı kalınmamalı. Hocalardan herhangi birinin kamplarına katılsan bile mutlaka hepsini takip et. Genelde her hoca her sene "1 konu X soru" gibi değişik isimlerle soru çözüm kampları yapar ve hepsinden de kapacağın çok şey var. Özellikle Şükrü Akkoyunlu, Eyüp b, Barıştıran Matematik ve Yektuğ Mat kanallarını sıkı takip edip attığı her soru çözümünü izlemeni öneririm. Şükrü Hoca'nın 2 tane grafik videosu var oynatma listesinde bulursun, mutlaka izle. Ayrıca Sml hocanın 2022 YKS için son zamanlarda yaptığı bir soru çözüm kampı var o videoları da PDF alıp kendin çözerek bitir mutlaka, soruları muhteşem. Geometri içinse Kenan Kara YouTube aleminde rakipsizdir bence. Dümeni tamamen ona bırak. Ne derse yap, hangi kitap derse çöz; sınavda TYT ve AYT'den 20 geometri netini yapıştır. Ben bu sene YouTube'dan hazırlandım sıralamam muhtemelen 10-20 bin arası gelecek. Mezuna kalmayı düşünüyorum ve ben de bizzat bu yazdığım kanallardan hazırlanacağım.

Matematik için bu sene Full şükrü Akkoyun'un videolarındaki soruları çözdüm, tabii kolay çıkınca boşa gitti ama bu sene belki zor çıkar o yüzden bi' bakarsın. Tunç kurt da iyidir.

Biyoloji için fundamentals biyoloji var. Onun dışında da kanal bilmiyorum kusura bakma :(

Sml hocayı da ekle ama bayağı uzun anlatıyor bir de adam fule yakın demiş o zaman rönesans denemeleride var fundamentals güzel kanal bir de kaf deneyebilir.

Ben hiç biyoloji dersi dinlemedim sadece kitaptan okudum 13/10 (2 soru bitkiden pandemiden kaçtı, 1 soru da dikkatten) yapmıştım bence not alarak kitap oku sen.

Biyolojide selin hoca, fundamentals ve barış Hoca'yı öneririm. Barış Hoca'nın kanalını mümkünse ilk öğrenme için kullanma biraz bilgiler karışıyor. Başka kanallardan veya konu anlatımlı kitaptan konuyu öğrendikten sonra bir de barış Hoca'dan izlediğin zaman artık o konuda hata yapmazsın. Fizikte Özcan aykın'ı tek geçerim. Kimyada pek beğendiğim kanal yok açıkçası ama kimya adası, kimya dersleri ve bizim hocalar kanalının kimya videoları fena değil. Matematikteyse bence bir kanala bağlı kalınmamalı. Hocalardan herhangi birinin kamplarına katılsan bile mutlaka hepsini takip et. Genelde her hoca her sene "1 konu X soru" gibi değişik isimlerle soru çözüm kampları yapar ve hepsinden de kapacağın çok şey var. Özellikle şükrü akkoyunlu, eyüp B, barıştıran matematik ve yektuğ mat kanallarını sıkı takip edip attığı her soru çözümünü izlemeni öneririm. Şükrü Hoca'nın 2 tane grafik videosu var oynatma listesinde bulursun, mutlaka izle. Ayrıca sml hocanın 2022 YKS için son zamanlarda yaptığı bir soru çözüm kampı var o videoları da PDF alıp kendin çözerek bitir mutlaka, soruları muhteşem. Geometri içinse kenan kara YouTube aleminde rakipsizdir bence. Dümeni tamamen ona bırak. Ne derse yap, hangi kitap derse çöz; sınavda TYT ve AYT'den 20 geometri netini yapıştır. Ben bu sene YouTube'dan hazırlandım sıralamam muhtemelen 10-20 bin arası gelecek. Mezuna kalmayı düşünüyorum ve ben de bizzat bu yazdığım kanallardan hazırlanacağım.

Bunları önerebilirim. Ek olarak kimya için kimya adası kanalını da izleyebilirsiniz.

Teşekkür ederim hocam hepinize, kanalların hepsine bakacağım. Peki sosyal ve Türkçe için önerebileceğiniz kanallar var mı?

Teşekkür ederim hocam hepinize, kanalların hepsine bakacağım. Peki sosyal ve Türkçe için önerebileceğiniz kanallar var mı?

Türkçe de benim hocamdaki hoca çok iyiydi. Sosyal de ben konu çalışmadım deneme yetiyor sayısal isen ama çok istersen tarihte celal hoca var coğrafya da coğrafyanın kodları var. Din ve felsefe de kampüse bakabilirsin.

Biyolojide Selin Hoca, Fundamentals ve Barış Hoca'yı öneririm. Barış Hoca'nın kanalını mümkünse ilk öğrenme için kullanma biraz bilgiler karışıyor. Başka kanallardan veya konu anlatımlı kitaptan konuyu öğrendikten sonra bir de Barış Hoca'dan izlediğin zaman artık o konuda hata yapmazsın. Fizikte Özcan Aykın'ı tek geçerim. Kimyada pek beğendiğim kanal yok açıkçası ama Kimya Adası, Kimya Dersleri ve Bizim Hocalar kanalının kimya videoları fena değil. Matematikteyse bence bir kanala bağlı kalınmamalı. Hocalardan herhangi birinin kamplarına katılsan bile mutlaka hepsini takip et. Genelde her hoca her sene "1 konu X soru" gibi değişik isimlerle soru çözüm kampları yapar ve hepsinden de kapacağın çok şey var. Özellikle Şükrü Akkoyunlu, Eyüp b, Barıştıran Matematik ve Yektuğ Mat kanallarını sıkı takip edip attığı her soru çözümünü izlemeni öneririm. Şükrü Hoca'nın 2 tane grafik videosu var oynatma listesinde bulursun, mutlaka izle. Ayrıca Sml hocanın 2022 YKS için son zamanlarda yaptığı bir soru çözüm kampı var o videoları da PDF alıp kendin çözerek bitir mutlaka, soruları muhteşem. Geometri içinse Kenan Kara YouTube aleminde rakipsizdir bence. Dümeni tamamen ona bırak. Ne derse yap, hangi kitap derse çöz; sınavda TYT ve AYT'den 20 geometri netini yapıştır. Ben bu sene YouTube'dan hazırlandım sıralamam muhtemelen 10-20 bin arası gelecek. Mezuna kalmayı düşünüyorum ve ben de bizzat bu yazdığım kanallardan hazırlanacağım.
Dostum biyolojiye nasıl çalıştın?

Dostum biyolojiye nasıl çalıştın?
Biyolojide konu çalışmak soru çözmekten çok daha önemli bana göre. Farklı tipte bir soru gelirse yorum yapabilmeni sağlayacak şey çok soru çözmüş olmak değil konuyu çok iyi biliyor olmaktır. Ben konuyu önce Selin Hoca'dan sonra Fundamentals'tan dinledim. O zamanlar Barış Hoca'dan haberim yoktu. 2 kanaldan dinledikten sonra Palme'nin konu anlatımlı kitabından da konuyu bir tur okuyup sonra yine Palme'nin soru bankasından o konuyu bitirip diğer konuya geçtim. Tüm konuları bu şekilde bitirmem 4 ay sürdü yaklaşık. Konular bittikten sonra Eis biyoloji föylerini aldım. Önce Barış Hoca'dan dinleyip sonra Eis'i çözüp en son Biyotik soru bankasını bitirme şeklinde konuları tekrar bitirdim. Bu sırada ramazanın başına gelmiştik. Son olarak Biyotik Biyokamp adında bir kitap var Ramazanda her gün bir konuyu kısaca tekrar edip bu kitaptan çözerek tekrar bitirdim. Son ay da sadece branş denemeleri çözüp kısa tekrarlar yaparak sınava girdim. Bu anlattıklarım biraz zahmetli gelmiş olabilir ama günlük 1 saat bile ayırmadan tüm bu anlattıklarımı yapmak mümkün. Sonuç olarak sınava girdiğimde biyolojiyi 4 kez baştan bitirmiştim. Sınavda da TYT ve AYT'de biyolojiyi tam yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı