YKS sınavında hangi alanın seçildiğinin bir önemi var mıdır?

Yanlış bilgi: AYT ve YDS oturumları farklıdır. AYT kitapçığında dil bölümü yoktur.
YKS için lisede seçtiğimiz alanın bir önemi var mı? AYT kitapçığında istediğimizi çözebilir miyiz?

İstersen YDS bile çözebilirsin. Ben sayısaldaydım sınıf arkadaşlarım sözelden yerleştiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınavlarda aldığınız puanlar sayısal, sözel, eşit ağırlık gibi ayrılır sende istediğin türden bir üni'ye yerleşebilirsin. Lisedeki alan seçimin ana amacı gireceğin bölümün istediği nota ulaşmak için ona göre ders alman.

Sınavlarda aldığınız puanlar sayısal, sözel, eşit ağırlık gibi ayrılır sende istediğin türden bir üniversite'ye yerleşebilirsin. Lisedeki alan seçimin ana amacı gireceğin bölümün istediği nota ulaşmak için ona göre ders alman.

Yani sayısal alanda olmam eşit ağırlıktan bir bölüm seçmem için engel değil doğru mu anladım? Puan türü seçme gibi şeyler diyorlardı o yüzden kafam karışmıştı bu konuda.

İstersen YDS bile çözebilirsin. Ben sayısaldaydım sınıf arkadaşlarım sözelden yerleştiler.

Sınava girip istediğimizi çözebiliyoruz sonra da istediğimiz alandan tercih yapabiliyoruz yani. Lisedeki alanımızın hiçbir önemi yok doğru mu anladım?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı