YKS sıralamam ile ne yapmalıyım?

Crimeron

Hectopat
Öncelikle merhabalar. Ben bilgisayar mühendisliği istiyorum. Sınav sonucu bugün açıklandı ve ekteki sonuç karşıma çıktı. Beklediğimden çok düşük geldi. (İlk senem bu arada.) aslında mezuna kalınır evet ama geçen sene 140K yapıp netini 25 net artıran ve bu yılki sınav sonucu 137K olan arkadaşım var. Boşa kürek çekecekmişim gibi hissediyorum. Evet herkeste olduğu gibi bir yurt dışı hayalim var. Bilgisayar mühendisliği de bana göre yurt dışı için en iyi mesleklerden. Yurt dışı için şöyle düşünüyorum, hem okusam hem çalışsam okulumun parasını çıkarsam. Çünkü aileme yük olmak istemiyorum. Tercih yapıp yapmama konusunda da çok kararsızım. Yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum.

dasdasdas.PNG

Tercih yapmayıp beklemek daha uygun gözüküyor. En azından ben böyle bir şey yapacağım.

Lise dönemi bittiği için fazlasıyla boş vakte sahip olacağım. Bu vakti, hem sınava çalışmak için hemde gideceğim bölüme ön hazırlık yapmak için kullanacağım. Bu sayede gideceğim üniversite orta derece olsa bile, 1 yıl içerisinde öğrendiğim metotlar ile diğerlerinin aksine kendimi daha iyi geliştirip, daha fazla öne çıkabileceğim.

Kısacası, gelecek yılda bu puana benzer bir şey alsan da, öğrendiğin bilgilerle diğerlerinden 1-0 önde üniversite hayatına başlayacaksın.

Bende aynı durumdayım 133 k sıralama yaptım elektrik elektronik mühendisliği düşünüyorum siber güvenlikle ilgileniyorum uzun süredir hem gezip eğlenip hem de kendimi geliştirebileceğim yerleri seçmeye çalışacağım.

Diploma notunuz 92 olduğuna göre en azından belli bir derece ders çalışma alışkanlığınız vardır diye düşünüyorum. Bilgisayar Mühendisliği'nin puanları çok yüksek, iyi bir üniversitede okumak istiyorsanız sıkı çalışmanız gerekir. Kendinizi bu çalışma için yeterli disipline sahip olarak görüyorsanız bence mezuna kalıp bir dershaneye yazılın.

Öncelikle merhabalar. Ben bilgisayar mühendisliği istiyorum. Sınav sonucu bugün açıklandı ve ekteki sonuç karşıma çıktı. Beklediğimden çok düşük geldi. (İlk senem bu arada.) aslında mezuna kalınır evet ama geçen sene 140K yapıp netini 25 net artıran ve bu yılki sınav sonucu 137K olan arkadaşım var. Boşa kürek çekecekmişim gibi hissediyorum. Evet herkeste olduğu gibi bir yurt dışı hayalim var. Bilgisayar mühendisliği de bana göre yurt dışı için en iyi mesleklerden. Yurt dışı için şöyle düşünüyorum, hem okusam hem çalışsam okulumun parasını çıkarsam. Çünkü aileme yük olmak istemiyorum. Tercih yapıp yapmama konusunda da çok kararsızım. Yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum.

Eki Görüntüle 625219
Geçen seneki sınav tam bir fiyaskoydu. Dikkate alma o sınavı önceki seneler ile karşılaştır netlerini.

Geri
Yukarı