YKS sıralamanız nasıl ve tercihler neye göre yapılmalı?

Bonarieta

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Öncelikle kendiminkini söyleyeyim:
TYT 103.25
AYT 72.75
Sıralamam 7749 geldi.

Ben ODTÜ İTÜ bilgisayar falan düşünüyordum. Durumlar böyle tıp mı bilgisayar mı sorusuna döndüm şimdi. Bilgisayar mühendisliğinde Galatasaray Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi'ni zorlarım. Tıpta zaten bir sürü var ancak şehir olarak İstanbul Ankara düşünüyordum. Hangisi mantıklı sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimsenin ne dediğine bakma. Tek tavsiyem bu. Kendine tek soru sor. Tıp seçersem 10 yıl sonra nasıl bir yaşantım olacak ve ben bundan memnun olur muyum? Aynı şekilde bilgisayar için sor kendine bunu. Aynı zamanda neden bilgisayar istediğini bilmiyorum ama bilgisayar düşünüyorsan elektrik elektronik mühendisliğinin de ne iş yaptığına bakmanı tavsiye ederim, sonradan pişman olma :)

Tıp mı yazsam bilgisayar mühendisliği mi yazsam sorusunu kendine soruyorsan kesinlikle tıp yaz. Bilgisayar mühendisliği net ve berrak bir şekilde istenmiyorsa, net bir ilgi yoksa yazılması sonucu gelecekte pişman olunma ihtimali yüksek bir bölüm. Tıp ile ikilide kalınıyorsa mühendislik yazmak doğru değil.

Merhabalar,

Öncelikle kendiminkini söyleyeyim:
TYT 103.25
AYT 72.75
Sıralamam 7749 geldi.

Ben ODTÜ İTÜ bilgisayar falan düşünüyordum. Durumlar böyle tıp mı bilgisayar mı sorusuna döndüm şimdi. Bilgisayar mühendisliğinde Galatasaray Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi'ni zorlarım. Tıpta zaten bir sürü var ancak şehir olarak İstanbul Ankara düşünüyordum. Hangisi mantıklı sizce?
Şöyle söyleyeyim eğer yurt dışına gitmeyecekseniz, oturmayı sevmiyorsanız, sabırlıyım, zor şartlarda çalışabilirim, işim garanti olsun, sürekli sınavlara girmeye dayanabilirim, ezberim iyidir, insanlarla iletişimim iyidir diyorsanız ve tıpı seviyorsanız, çekebilecekseniz seçin. Lakin şunu söylemeliyim önünüzde çok uzun bir maraton olacak ve çok sabırlı olmanız lazım. Bu arada gidip bir doktora sorarsanız kendi çektiklerinden dolayı yazma diyecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı