YKS Sıralamayı Olumsuz Etkileyen Unsurlar

wowgenerals

Kilopat
2018'deki YKS sınavına baktığım zaman bu yıl yapılan sınavdaki netleri girdiğimde 2018 yılında 10.000 olmam gerekiyor fakat bu yıl bu sonuçlarla 30.000 olmuş gözüküyorum. Sıralamayı aşağı çeken unsurlardan bir tanesinin sınavın zorluğu olduğunu biliyorum fakat asıl etken bu mu? Biraz fazla geriye attığı düşüncesini verdi bana ondan ötürü diğer etkenler nelerdir acaba?

OBP, sınav zorluğu, çözdüğünüz sorular önemlidir. TYT'de Sosyal tarafında yapılan bir sorunun değeriyle Fen tarafında yapılan sorunun değeri aynı değil çünkü öğrenciler genelde Fen tarafında zorlanır ve bir soruyu az kişi yapmışsa ve siz de yapmışsanız size fazla puan getirir ancak Sosyal tarafında hemen hemen herkes yaptığı için fazla bir getirisi olmayacaktır. İnternetten yaptığınız hesaplamalar bunları baza almadan yapar. Aynı zamanda aynı alanda yaptığınız soruların getirileri de farklıdır. Matematik'te Karmaşık Sayılar ile İntegral'in sorusu aynı puanı getirmez elbette.

Kaydırma vs. de yapmış olabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı