YKS Sözel biri için verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Meslek Lisesi stajı nedeniyle okul 3.sü olarak mezun olmama rağmen YKS 2022'de yeterince iyi değildim. Hedefim ilk 10.000-30.000 iken 197.000 yaptım. Dershane'ye gitmiştim fakat zaman sorunundan dolayı tam verim alamadım. Bu yıl dershaneye gitmeyeceğim, çünkü dershane parasının üstüne ekleyip %50 + %45 bursla üniversiteye giderdim zaten. "Çizgi Film ve Animasyon" hayalimdeki ve hedefim olan meslek, bu yıl geçen yıla göre puanlar iyice artmış:

TYT Matematik'te ciddi sorunlarım var, 3 doğru 4 yanlış yaptım. Sosyal Bilimler netim düşündüğümden biraz azdı. TYT Fen çalışmamıştım fakat bu yıl en azından Biyoloji'yi yapacağım. Bu yıl Türkçe'nin neredeyse tamamı paragraf olmasına rağmen istediğim nete ulaşamadım.
AYT Edebiyattaki netim fena değil, yeterince ezber yapamadığımı düşünerek söylüyorum. AYT Tarih beklediğimden kötüydü, Tarihe meraklı biri olmama rağmen tekrar eksikliğinin eksilerini çok hissettim. Coğrafya bir tık daha iyi yapmalıydım. Felsefe'ye ağırlık verememiştim fakat bu yıl eksiklerimi kapatacağım. Din... eh işte, beklediğim net.

1662111490635.png

Bu sınavdaki matematik için 2 net baya kötü öncelikle. O yüzden çok sıkı matematik çalışmanız lazım, kolay kaynaklardan başlayıp güzelce zorlara doğru. Sonuçta 1 yılda sadece TYT matematik çalışacaksınız.

Matematik ve türkçenizi iyice geliştirmeden tam AYT’ye geçmeyin. Ve genel olarak da sorularda/denemelerde yapamadıklarınızın üstüne iyice düşün.

Öncelikle TYT Türkçe yanlış sayısı azaltılmalı, Matematik ve Fen doğru sayısını arttırmanız gerekli. Edebiyat için yazar- eser, eserden kitabı veya yazarı tanıma dikkat etmeli, Tarih 2 için detaylı dikkat etmeli. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı