YKS Son 1 ay kala matematikten hangi konuları yapabilirim?

Merhaba diğer derslerin çoğunu kavradım. Lakin matematik bilgim hiç yok. Şu an girsem boş bırakıcak vaziyetteyim. Son 1 ayda hangi konuları kolayca ögrenebilirim? 3-5 soru yapsam kafii geometride olur.

Temel kavramlara mutlaka bak. Oradaki sorular çoğunlukla kolay ve herhangi bir formül kullanmadan, mantıkla yapılabilen sorular oluyor. Geometriye bu saatten sonra hiç girme derim zira o taraf derya deniz. Bir de bol bol problem çalış fakat çarpanlara ayırma, üslü sayılar, mutlak değer vs. bilmiyorsan biraz zorlanırsın. Bende sınava hazırlanıyorum. Umarım istediğimiz yerlere yerleşebiliriz.

Temel kavramlara mutlaka bak. Oradaki sorular çoğunlukla kolay ve herhangi bir formül kullanmadan, mantıkla yapılabilen sorular oluyor. Geometriye bu saatten sonra hiç girme derim zira o taraf derya deniz. Bir de bol bol problem çalış fakat çarpanlara ayırma, üslü sayılar, mutlak değer vs. bilmiyorsan biraz zorlanırsın. Bende sınava hazırlanıyorum. Umarım istediğimiz yerlere yerleşebiliriz.
Umarım yerleşiriz. Sözelim iyi de matematik sıfır dediğim gibi 3-5 soru yapsam kafii ama hiç bilmiyorum bu son ay için temel kavramlara odaklanmam yeterli mi?

Bence temel kavramların yanında günlük 20 adet problem sorusu da çözmelisin. Geçen sene sadece temel kavramlardan 3 soru gelmiş. 11 tane de problem sormuşlar. Yani işini garantiye alıp temel kavramlar+ problemler çalışırsan 5-10 arası bir net bandına bile çıkabilirsin. Aşağıya bıraktığım linkte TYT matematik konu-soru dağılımı var. Plânlarını buna göre esnetebilirsin.
2022 TYT Matematik Konuları ve Soru Dağılımı - ÜniRehberi

TYT matematik problemler üzerine kurulu, bulmaca çözer gibi problem çözün. AYT bilgiye dayalı, konuları öğrenmeniz gerek. Trigonometri öğrenin 5 soru oradan geliyor, biraz da fonksiyon limit ve türev bakın onlardan toplam 10-15 soru gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı