YKS tercihleri nasıl yapılır?

Vallahi hocam ben olsam Akdeniz yazardım ben olsam son dönem stajı var 4 ay boyunca ve bu da iş imkanlarını çok fazla arttırıyor. He sıralama diyorsanız zaten gün geçtikçe hepsi birbirine yaklaşıyor Akdeniz'de bu sene 70 gibi kapatır. Sıralamadan ziyade nitelik önemli bence hem gazi yeni açıldı daha.

Akdeniz'i öneren çok da kira fiyatlari diğer şehirlere göre çok yüksek diyorlar. Arada kaldım yazsam mı yazmasam mı.

Eki Görüntüle 1879533
Sıralamam 28k dil 2. sıraya yazacağım gelebilir mi?

Gelme şansı var ama düşük ihtimal sen yine de yaz.

Akdeniz'i öneren çok da kira fiyatlari diğer şehirlere göre çok yüksek diyorlar. Arada kaldım yazsam mı yazmasam mı?

Para varsa yaz yoksa KYK falan çıkmazsa geçmiş olsun.

Hocam ben sözel 5806 sıralama yaptım. 1. tercihe geçen sene 2200 sıralama ile alan ODTÜ tarih, 2. tercihe geçen sene 22.000 sıralama ile alan Hacettepe tarih, 3. tercihe ise geçen sene 12.000 sıralama ile alan Ankara dtcf tarih bölümünü yazıp bıraktım. Sene başından beri ders çalışma haricinde genel olarak hangi üniversiteyi seçeceğim konusunda da bayağı bir araştırma yaptım ve şu an kafamda en son istek olarak sıralama bu yukarıda yaptığım şekilde. ODTÜ zor ama 2. en çok istediğim Hacettepe sıralamam ile kesin geliyor ama yanlış bir şey yapıp gereksiz yere açıkta kalmak istemiyorum hocam bir yanlışım yok değil mi?

Bir iki tane daha düşük puanlı yer yaz açıkta kalma ihtimalin olmasın diye.

Sayısal 62K için hangi aralıkta yazmalı?
@OnurDoğan63_19

40-80 arası iyidir.

23K sayısal ile 15K'dan 45K'ya kadar istediğim, ilgi duyduğum bölümleri yazdım. Sizce iyi midir?

@OnurDoğan63_19 hocam merhaba.
102K sayısal sıralama aralığı ne olmalıdır ve hocam garanti tercih yapmak istiyorum açıkta kalmamak için ona göre söylerseniz sevinirim.

Açıkta kalmak istemiyorsan 80-85k - 130k aralığı idealdir. Daha garantisi 135k, sen bilirsin son birkaç tercihine eklemek istersen.

@OnurDoğan63_19 Hocam merhaba. 49K sayısal sıralama aralığı ne olmalıdır ? Tercihlerim arasında tıp, diş hekimliği ve güncel mühendislikler var. Depremzede kontenjanından da faydalanabildiğim için deprem illerindeki bazı tıpları yazacağım belki gelir diye.

Geri
Yukarı