YKS yerine KPSS çalışmak mantıklı mı?

Asterz

Femtopat
Daha fazla  
Sorum saçma ama meraktan soruyorum düz lise mezunuyum ortaöğretim KPSS diye bir şey varmış direkt yeterli puan alınca memur ya da bir kadroya geçiliyormuş. YKS'de yapacağim emeği KPSS çalışsam böyle bir şey yapılabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hedefine göre değişir. Boş bir üniversiteye gitmek yerine KPSS çalışmak çok daha iyi. Tam olarak hedefini belirlemelisin.

Ben sigortacılık bölümü mezunuyum. KPSS odaklı çalıştım KPSS'den atanamadım ama şehirim de sigortacılık bölümü üniversitesi kayıt oldum. Bölümü bitirdim ve şu an sigortacıyım :D iyi ki düz memur olmamışım sabit maaş bana göre değil. İş yaptıkça emeğinin karşılığını almak daha tatlı.

Ortaöğretim KPSS ile tercih edebileceğin kadroları bilerek göze alıyorsan ikisine de gir bence yukarıda denildiği gibi. 🌚

Ne oluna biliyor bilmiyorum tam olarak aydınlatır mısın? Okulsa bize hep YKS dendi daha düne kadar lise KPSS olduğunu bile bilmiyordum.

Ne oluna biliyor bilmiyorum tam olarak aydınlatır mısın? Okulsa bize hep YKS dendi daha düne kadar lise KPSS olduğunu bile bilmiyordum.
Screenshot_20240109_222621_cn.wps.moffice_i18n.png

Genelde yukarıdaki kadrolara giriş yapabiliyorsun.

Burada sınav hakkında biraz bilgi de verilmiş. İstersen sen de başka yerlerden biraz araştırıp ona göre düşünebilirsin girmeyi ancak YKS ile bir kaliteli bir üniversiteye gitmen daha güzel olur bence 🥰

Eki Görüntüle 2079788
Genelde yukarıdaki kadrolara giriş yapabiliyorsun.

Burada sınav hakkında biraz bilgi de verilmiş. İstersen sen de başka yerlerden biraz araştırıp ona göre düşünebilirsin girmeyi ancak YKS ile bir kaliteli bir üniversiteye gitmen daha güzel olur bence 🥰

Abi çok teşekür ederim. Bu kadrolara üniversite mezunu olsam da başvurabilirim değil mi ve torpil lazim mı bunlara girmem için sence.

Geri
Yukarı