YKS'de ek süre nasıl alınır?

nora3733

Centipat
Daha fazla  
Engelli raporum var ve dikkat eksikliği raporumda var arkadaşlar. İnternetten bir sonuç bulamadım, nasıl olacak bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Öncelikle başarılar dilerim. Dehb tanısından dolayı ben de ek süre almıştım. Siz ve diğer adayların bu haklarından yararlanabilmesi için web sitemde aşağıdaki yazıyı hazırladım. Orayı okumanız için için iyi olabilir. Eğer ki sorularınız varsa oradan yazarsanız sizlere yardımcı olabilirim:
ÖSYM Sınavlarında Engelli Adaylara Ek Süre Hakkı

Hocam sağ olun raporu Ankara ösym/çankaya'ya gönderdim kesin verirler mi bir de ne zaman cevap gelir göndereli 2 hafta oldu.

Ben elden teslim etmiştim belgelerimi. Prosedür değişmediyse sınava giriş belgeniz çıktığı zaman ek süre ve tek kişilik sınavda girme hakkınız onaylanıp onaylanmadığını görebiliyorsunuz. Benim belgem eksik olduğu için onaylanmamıştı. Engelli raporunu 1 hafta kala alıp ösym'ye iletmiştim. 1-2 gün içinde beni telefonla arayıp hangi konumdaki tek kişilik sınıfta girmek istersiniz diye sordular ve telefonda seçtiğim adreste sınava girdim.
Büyük ihtimalle belgeleriniz eksiksizse sınav adresiniz açıklandığında belli olur. Bir de ösym nin aday işlemleri sitesinde "Sağlık Durumu / Engel Bilgilerim" kısmında tek kişilik sınıfta girebilir yazıyor bende. Sınav giriş belgesi geldikten sonra mı orası geldi yoksa daha önce mi geldi tam olarak hatırlamıyorum.

Bu forumda pek aktif olamıyorum, eğer ki aktif olamazsam web sitemdeki yorumlardan da iletişime geçebilirsiniz. Yardımcı olmak isterim. İyi çalışmalar.

Ben elden teslim etmiştim belgelerimi. Prosedür değişmediyse sınava giriş belgeniz çıktığı zaman ek süre ve tek kişilik sınavda girme hakkınız onaylanıp onaylanmadığını görebiliyorsunuz. Benim belgem eksik olduğu için onaylanmamıştı. Engelli raporunu 1 hafta kala alıp ÖSYM'ye iletmiştim. 1-2 gün içinde beni telefonla arayıp hangi konumdaki tek kişilik sınıfta girmek istersiniz diye sordular ve telefonda seçtiğim adreste sınava girdim.
Büyük ihtimalle belgeleriniz eksiksizse sınav adresiniz açıklandığında belli olur. Bir de ÖSYM'nin aday işlemleri sitesinde "sağlık durumu / engel bilgilerim" kısmında tek kişilik sınıfta girebilir yazıyor bende. Sınav giriş belgesi geldikten sonra mı orası geldi yoksa daha önce mi geldi tam olarak hatırlamıyorum.

Bu forumda pek aktif olamıyorum, eğer ki aktif olamazsam web sitemdeki yorumlardan da iletişime geçebilirsiniz. Yardımcı olmak isterim. İyi çalışmalar.

Şimdi baktım ÖSYM uygulamasına bu ek süre verildi demek mi oluyor sınava ayrı sınıfta giremeyeceğim anladım kadarıyla.

Dosya Ekleri

• ..jpg
    ..jpg
    74,6 KB · Görüntüleme: 129
Şimdi baktım ÖSYM uygulamasına bu ek süre verildi demek mi oluyor sınava ayrı sınıfta giremeyeceğim anladım kadarıyla.
Toplu sınıfta giren kişilere ek süre verilmiyor. Doldurduğunuz formda ve talep mesajınızda tek kişilik sınıfta girmek istediğinizi söylediniz mi? Engelli raporunuzda DEHB olduğunuzu belirten bir ibare var mı? (%0 oran bile olsa engelli raporunda eğitim haklarından yararlanması için düzenlenmiştir yazması yeterli olmuştu)
Büyük ihtimalle bu şekilde gözüküyorsa ek süre vermeyebilirler, yine de ösym ile iletişime geçin. Yanlış hatırlamıyorsam sınav haftası çarşamba gününe kadar doğru raporu ilettiğinizde hakkınızı kullanabiliyorsunuz.

Toplu sınıfta giren kişilere ek süre verilmiyor. Doldurduğunuz formda ve talep mesajınızda tek kişilik sınıfta girmek istediğinizi söylediniz mi? Engelli raporunuzda dehb olduğunuzu belirten bir ibare var mı? (%0 oran bile olsa engelli raporunda eğitim haklarından yararlanması için düzenlenmiştir yazması yeterli olmuştu)
Büyük ihtimalle bu şekilde gözüküyorsa ek süre vermeyebilirler, yine de ÖSYM ile iletişime geçin. Yanlış hatırlamıyorsam sınav haftası çarşamba gününe kadar doğru raporu ilettiğinizde hakkınızı kullanabiliyorsunuz.

Anladım teşekkür ederim.

Engelli belgemi bu hafta içinde alacağım yine de ek süre hakkım olacak mı acaba?
Yapılan açıklamaları anlayamadım.
YKS 2024 Kılavuzunda “Sınavın yapılacağı hafta içerisinde Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar ÖSYM Engelli Adaylar Daire Başkanlığına (EADB) ulaştırılmalıdır.” ibaresi geçmektedir. Yine de en doğru bilgi için gireceğiniz sınavın kılavuzunu kontrol etmenizi ya da ÖSYM çağrı merkezini arayıp bilgi almanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı