YKS'de nasıl başarılı olabilirim?

bilinmiyor9

Centipat
Daha fazla  
Technopat'a sığındım sizlerden yardım bekliyorum, dehşet depresyona girdim kafayı yemek üzereyim. YKS sınavına 4 ay kaldı ve sayısal olmama rağmen hiçbir şey bilmiyorum. AYT'de ailem zorluyor eğer kazanamazsan bir daha giremezsin diyor ve üzerime baskı yapıyorlar. Ama ben hiçbir şey bilmiyorum ve stresten uyuyamıyorum. Başım dönüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Technopat'a sığındım sizlerden yardım bekliyorum, dehşet depresyona girdim kafayı yemek üzereyim. YKS sınavına 4 ay kaldı ve sayısal olmama rağmen hiçbir şey bilmiyorum. AYT'de ailem zorluyor eğer kazanamazsan bir daha giremezsin diyor ve üzerime baskı yapıyorlar. Ama ben hiçbir şey bilmiyorum ve stresten uyuyamıyorum. Başım dönüyor.

Ayni sorunlar bende de var hocam hatta sınava girecek çoğu kişide var bu sorun çözüm ne bilmiyorum ancak baskılar her şeyi mahvediyor.

Şimdi bakın hocam, stres ve baskı iyi bir şey değildir. Maddi ve manevi zararları olur size. Her şey olacağına varır kendinizi yıprtamanın bir anlamı yok. Evet, bir hata yapmış olabilirsiniz şu ana kadar çalışmayarak ama artık geçti. Şu ana odaklanmanız gerekir, ne seviyedesiniz? Dediğiniz gibi pek bir şey bilmiyorsanız temeliniz olsa 4 ayda malesef ki iyi bir sonuç almanız mümkün değil. Bu bağlamda kendinize gerçekçi bir hedef belirlemeniz gerekiyor. İyi bir yer kazanmak istiyorsanız gerekirse mezuna kalırsınız. Ailenize şu ana kadar çalışmadığınızı ve çok yüksek ihtimalle YKS'de başarısız olacağınızı ciddi bir şekilde söyleyin. Bağırıp çağırırlar, kızarlar belki ama bu stresten kurtulmuş olursunuz.

Herkes YKS'de başarılı olacak diye bir kaide de yok. Bu sınavda başarılı olamazsanız hayatınız biter diye bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı