YKS'nin ilk oturumu TYT'ye üç dakika geç kaldığı için alınmadı

Bir sene çalışan insan nasıl geç kalır nasıl bu kadar sorumsuz olur aklım almıyor.
Sen bir sene emek verdiğini iddia ediyorsun ama sınava yetişemiyorsun.

Arkadaşlar sınav yerine sınav tarihinden önce gidersin, seni yolda oyalayacak olası engelleri hesaplarsın.
Yolun kaç dk sürdüğünü hesaplarsın ve üstüne 1 saat daha ekler o şekilde sınav günü yola çıkarsın.
Sınav yerine gidersin, oradaki görevlilere belgendeki adresi onaylatırsın.
Sınava gireceğin salona girersin, yerine oturursun 20, 30dk ortama alıştırırsın kendini.
Hatta 2 gün önceden gidip, izin alabilirsen orada her bölümden en az 10 tane soru çözersin.
Yani bunları cidden yapmayan insanlar var ve ben bir türlü bu duruma akıl erdiremiyorum.
Yahu hayatının tamamını etkileyecek bir sınavı nasıl olur da dikkate almazsınız?

Elebette olağan dışı durumlar yaşanır, onlara sözüm yok, onları şansı yoktur der susarım, olağan dışı durum yaşayanlara söyle ek sözümüz yok. Ama her şey yolundayken, sen sınav yerine 1 gün önceden bile gitmeyip, sınav sabahını pllanlamaktan acizsen bence senin üniversite okuma gereksiz en azında kaliteli bir devlet üniversitesinde okumama lazım. Ta ki aklını başına alıp, bu sorumluluğu ciddiye alana dek.

Kendi düşen ağlamaz, dikkat etmeli.

Empati kurmak lazım, görevli işini yapıyor tamam da belki sınava girecek kişi erken çıktı ama yolda trafik, kaza falan vardı bilemeyiz. Bence en fazla 2-3 dk tolerans gösterilmeli, fazlasına ben de karşıyım zaten.

Bir sene çalışan insan nasıl geç kalır nasıl bu kadar sorumsuz olur aklım almıyor.
Sen bir sene emek verdiğini iddia ediyorsun ama sınava yetişemiyorsun.

Arkadaşlar sınav yerine sınav tarihinden önce gidersin, seni yolda oyalayacak olası engelleri hesaplarsın.
Yolun kaç dk sürdüğünü hesaplarsın ve üstüne 1 saat daha ekler o şekilde sınav günü yola çıkarsın.
Sınav yerine gidersin, oradaki görevlilere belgendeki adresi onaylatırsın.
Sınava gireceğin salona girersin, yerine oturursun 20, 30dk ortama alıştırırsın kendini.
Hatta 2 gün önceden gidip, izin alabilirsen orada her bölümden en az 10 tane soru çözersin.
Yani bunları cidden yapmayan insanlar var ve ben bir türlü bu duruma akıl erdiremiyorum.
Yahu hayatının tamamını etkileyecek bir sınavı nasıl olur da dikkate almazsınız?

Elebette olağan dışı durumlar yaşanır, onlara sözüm yok, onları şansı yoktur der susarım, olağan dışı durum yaşayanlara söyle ek sözümüz yok. Ama her şey yolundayken, sen sınav yerine 1 gün önceden bile gitmeyip, sınav sabahını pllanlamaktan acizsen bence senin üniversite okuma gereksiz en azında kaliteli bir devlet üniversitesinde okumama lazım. Ta ki aklını başına alıp, bu sorumluluğu ciddiye alana dek.

Kendi düşen ağlamaz, dikkat etmeli.
erken gitmesi şart, ben 07:30'dan evden çıktım sınava gittim.

Empati kurmak lazım, görevli işini yapıyor tamam da belki sınava girecek kişi erken çıktı ama yolda trafik, kaza falan vardı bilemeyiz. Bence en fazla 2-3 dk tolerans gösterilmeli, fazlasına ben de karşıyım zaten.
Olamaz arkadaşım bu defa 4 dakika geç kalan neden ben alınmadım diyecek dedeğim gibi hayat bu sınavdan önce kolumuz bacağımız kırılabilir burada devletin bir suçu yok.

Hiç acımıyorum. 2 kere YKS 1 kere DGS girdim. Hepsine zamanında yetişmek için erken kalkıp erken gittim. Ben boşuna mı erken kalktım. Aynısını askeriyede yapamazsın orada kurallara uyuyorsun. Kaza vs sınava girecek kişinin haricinde gelişen olaylara bir şey demem ama bu sorumsuzluk resmen. Sonra emeğim gitti yazık oldu ÖSYM çok kötü falan devlet YKS sınavı için kuralların ne olup olmadığını girmeden önce nelerin yapılması gerektiğini anlatıyor sınava giriş belgesinde yazıyor erken gel diye. Yok bu olaylar her zaman yaşanıyor. Sorumluluk dersi anlatılmalı ya da her vatandaş askere gidip sorumluluk öğrenmeli.​

3 dakika acı fakat tek taraflı bakmamak lazım eğer 1 sene bu sınav için hazırlanıyorsan en az 1 saat önceden gidersin insanlık hali yol da veya ora da beklenmedik birşey yaşanabilir yumurta g*te dayanınca gidersen olacağı bu..

3 dakika acı fakat tek taraflı bakmamak lazım eğer 1 sene bu sınav için hazırlanıyorsan en az 1 saat önceden gidersin insanlık hali yol da veya ora da beklenmedik bir şey yaşanabilir yumurta g*te dayanınca gidersen olacağı bu.

Evet başınıza gelecek bir olay da şansızlığınızın sonucudur burada kimseye yine bir şey yükleyemessiniz.

Geri
Yukarı