YKS'ye 55 gün kala çalışma saatleri ve yapılan ilerlemeler

Daha fazla  
Kendimi disipline edebileceğim bir sistem kurmaya karar verdim o da burada kalan 56 günde elimden geleni yapıp maksimumumu görmek. Hedefim günlük 12-14 saat çalışabilmek.

Ömrümde hiç bunu yapamadım, hep bunu hedefledim ancak yapamadım veya 1-2 kez yaptım. Şimdi elimden geleni yapıp buraya her gün ne yaptığımı gün gün atacağım ve inşallah başarırsam tebriklerinizi almak beni bir ömür mutlu edecek ve bu deneyimi hayatım boyunca unutmayıp her yerde anlatacağım.

Bugünü seçtim çünkü gerçekten dengesizleşmiştim. Uyku düzenim, çalışma saatim hepsi düzensiz. Bugün kafamı yastığa koydum, vicdanım el vermedi uyumaya.

Zaten düzenim bozuk olduğu için 5'te anca uyuyabiliyordum ramazandan dolayı. 1 gün uyumayıp sadece ders çalışmak istiyorum. Bugün başlıyorum bismillah. Allah benim gibi olan kardeşlerime kolaylık versin bu yazılar görenlere umut olsun. İnşallah 1-2 gün yapıp sonra bırakma gibi bir durum olmaz, sonuna kadar yapacağım. Netlerimi yazmayacağım, hedefimi de. Sadece çalışma saatim ve ne yaptığım olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
12-14 harbi sıkıntılı saatler bende deniyorum yapamıyorum gerekde var mı bilemedim 8-9 saat verimli çalışmayı deneyceiğim yarın.

8-9 saat bile fazla. En azından sınava az süre kalana kadar.

Eğer hayatınızı değiştirmek istiyorsanız, üniversiteye hazırlanmak iyi bir yoldur. Fakat 6 saatin ardından verimli çalışabileceğinizden şüpheliyim. Hobilerinize, sosyalleşmeye vs. ayırabilecek vaktiniz de olmalı.

Eğer hayatınızda bir şeyleri değiştirme kararı aldıysanız, muhtemelen tek sorununuz üniversite değil.

8-9 saat bile fazla. En azından sınava az süre kalana kadar.

Eğer hayatınızı değiştirmek istiyorsanız, üniversiteye hazırlanmak iyi bir yoldur. Fakat 6 saatin ardından verimli çalışabileceğinizden şüpheliyim. Hobilerinize, sosyalleşmeye vs. ayırabilecek vaktiniz de olmalı.

Eğer hayatınızda bir şeyleri değiştirme kararı aldıysanız, muhtemelen tek sorununuz üniversite değil.
Gerisini üniversiteden sonrasına bıraktım. Şuan amacım netlerimi arttırabildiğim kadar arttırıp hedefim olan yere gitmek.

6 saat yaptım. 53 gün kaldı

Bende sınava çalışıyorum çok da bir şey beklemiyorum bu sene temel odaklı gittim, ancak seneye bir şeyler yapabilirim sınav'da, 1 saatten sonra artık çalışamıyorum aşırı sıkılıyorum ama bir Yandan'da hayatımı sadece üniversite için adamak istemiyorum, aşırı kararsızım sanırım işin sonunda universite şart olacak benim için yaş şu an 24 oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı