YKS'ye çalışırken AYT matematik için nereden ders dinlenmeli?

yildizsavascisi

Centipat
Merhaba bu yil 12.siniftayim ve YKS'ye girecegim. Yuksek bir hedefim var aslında ancak bu hedefi bu yıl gerçekleştirmem mümkün değil. Bu yıl bazı talihsizlikler yaşadım ve istediğim gibi bir çalışma sergiyelemedim. Bu yıl sınava gireceğim ve mezuna kalacağım. Şu an sınava 2 ay var ve bu 2 ayda en azından sayısalda ortalama bir sıralama yapmak niyetindeyim ve bu sıralamadan mezuna bırakmayı dusunuyorum. Asıl hedefimi YKS 2023 için gerçeklestireceğim. Dershane vb bir kuruma gitmeyide kesinlikle dusunmuyorum. Zaten bu yıl basima ne geldiyse gitmis oldugum bir kurum yuzunden geldi.(bir ozel okula yazilmistim) Simdi benim asil sorum su Eylül ayinda calismalara baslayacagim ama AYT matematik icin nereden dinlemeliyim emin olamiyorum. AYT matematigi su an mert hocayla takip ediyorum ve memnun bana hitap ediyor kendisi. YKS 2023 icinde aslinda kendisini takip etmek isterim ancak mert hoca buyuk ihtimalle AYT matematige ekim ayinin sonlarina dogru baslayacak. Ben ise direk AYT matematikle baslamayi dusunuyorum. Su an 90 gunde AYT matematik kampini izliyorum integraldeyim az kaldi. Eylül ayinda sizce bu kampi tekrardan izlemek mi mantikli olur yoksa Mikail Hoca Plus'tan AYT matematik setini almak mi daha yararli olur? Siz nasıl bir yol izlerdiniz?
Bu arada da kimya icin oktay hocanin derslerini kullanmayi dusunuyorum( kimya özel). Fizik icin ertan sinan sahin. Biyoloji icinse Selin Hoca'dan takip edecegim ama matematik isi kafami cok karistiriyor.

Fizik için VIP fizik veya Benim Hocam'ı takip edebilirsiniz. Biyoloji için Selin Hoca'yı bence tercih etmeyin. Matematik için ise Rehber Matematik'i tercih edebilirsiniz.

EBA'dan MEB ders kitaplarını edinin. Matematik, fizik, kimya, biyoloji için bilmeniz gereken her şeyi içeriyorlar. Halihazırda kitaplar da hedeflenen kazanımlar için hazırlandığından dolayı diğer pek çok seçenekten daha verimli olacağı düşüncesindeyim.
İnsanlara ders kitabı dediğimde biraz garipsiyorlar. Ancak ben de ders kitaplarının dijital kopyalarıyla çalıştım ve üzerine test çözerek ilerledim. İstediğim sonuca da ulaştım.
Videolarla ders çalışmak bazen gereğinden fazla zaman ve emek harcatabiliyor. En azından ben sınava hazırlanırken neredeyse hiçbir videoda istediğim netlikte bir anlatım bulamamıştım.

Merhaba bu yil 12.siniftayim ve YKS'ye girecegim. Yuksek bir hedefim var aslında ancak bu hedefi bu yıl gerçekleştirmem mümkün değil. Bu yıl bazı talihsizlikler yaşadım ve istediğim gibi bir çalışma sergiyelemedim. Bu yıl sınava gireceğim ve mezuna kalacağım. Şu an sınava 2 ay var ve bu 2 ayda en azından sayısalda ortalama bir sıralama yapmak niyetindeyim ve bu sıralamadan mezuna bırakmayı dusunuyorum. Asıl hedefimi YKS 2023 için gerçeklestireceğim. Dershane vb bir kuruma gitmeyide kesinlikle dusunmuyorum. Zaten bu yıl basima ne geldiyse gitmis oldugum bir kurum yuzunden geldi.(bir ozel okula yazilmistim) simdi benim asil sorum su eylül ayinda calismalara baslayacagim ama AYT matematik icin nereden dinlemeliyim emin olamiyorum. AYT matematigi su an mert hocayla takip ediyorum ve memnun bana hitap ediyor kendisi. YKS 2023 icinde aslinda kendisini takip etmek isterim ancak mert hoca buyuk ihtimalle AYT matematige ekim ayinin sonlarina dogru baslayacak. Ben ise direk AYT matematikle baslamayi dusunuyorum. Su an 90 gunde AYT matematik kampini izliyorum integraldeyim az kaldi. Eylül ayinda sizce bu kampi tekrardan izlemek mi mantikli olur yoksa Mikail hoca Plus'tan AYT matematik setini almak mi daha yararli olur? Siz nasıl bir yol izlerdiniz?
Bu arada da kimya icin oktay hocanin derslerini kullanmayi dusunuyorum( kimya özel). Fizik icin ertan sinan sahin. Biyoloji icinse selin Hoca'dan takip edecegim ama matematik isi kafami cok karistiriyor.

Matematik için mert hocayı öneririm.

Geri
Yukarı