YKS'ye çalışmak

bozwolf16

Centipat
Daha fazla  
Sayısalım mezunum ve çalışma düzenim karmaşık. Evde de bunalıyorum çalışma isteği var ama saatlere dayanamıyorum bir sonraki gün daha azimli çalışacağım diyorum. Ama olmuyor her şey çorap söküğü gibi karmaşık hale geldi ve bir daha mezuna da kalmak istemiyorum. 97 günde AYT biter mi sizce? Çalışma düzeni de nasıl oluşturabilirim?
Hedefim hemşirelik, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İntegral => Yok
Bitki biyolojisi => Yok
Organik kimya => Yok

Geriye çerez konular kalıyor. Güle oynaya bitirirsin TYT'yi bitirdiysen.

Büyük konular kalkması iyi oldu ama onlarla eleyeceklerdi bir de o ihtimal vardı. Sağol yorumun için.
Karamsarlığa gerek yok. Kalkması gayet iyi oldu. Daha az konu ile daha detaylı bir çalışma yapabilirsin. Kalan süreyi güzelce kullanabilirsen avantajlı olursun.

Karamsarlığa gerek yok. Kalkması gayet iyi oldu. Daha az konu ile daha detaylı bir çalışma yapabilirsin. Kalan süreyi güzelce kullanabilirsen avantajlı olursun.

Şimdi açık ve net kendimi anlatacağım mat 1 ve mat 2 temelim var mat konuları dershane ile bitirdik ama ben tekrar etmediğim için konu sanki bende yokmuş gibi geliyor yani konuları baştan alacağım fonksiyonlardan artı başladım da bir haftaya yakın ama bir günüm bir günümü tutmuyor evde bunaltıyor biraz yani bu durumu nasıl düzeltmeliyim hemşire olmak istiyorum ve iyi bir üniversitede okumak istiyorum biliyorum konu oturup çalışmak çalışınca da bunu yaparım bunu da biliyorum tek eksik uykudan kalkamak sabahları ve yetişmeme korkusu insanı götürüyor bitmiş hissediyorsun bu dünyanın sonu değil ama mezun kafası çok farklı yorucu yardımınız için teşekkürler.

Şimdi açık ve net kendimi anlatacağım mat 1 ve mat 2 temelim var mat konuları dershane ile bitirdik ama ben tekrar etmediğim için konu sanki bende yokmuş gibi geliyor yani konuları baştan alacağım fonksiyonlardan artı başladım da bir haftaya yakın ama bir günüm bir günümü tutmuyor evde bunaltıyor biraz yani bu durumu nasıl düzeltmeliyim hemşire olmak istiyorum ve iyi bir üniversitede okumak istiyorum biliyorum konu oturup çalışmak çalışınca da bunu yaparım bunu da biliyorum tek eksik uykudan kalkamak sabahları ve yetişmeme korkusu insanı götürüyor bitmiş hissediyorsun bu dünyanın sonu değil ama mezun kafası çok farklı yorucu yardımınız için teşekkürler.
Klasik konuşmalar gibi gelebilir sana. Ama sana şunu söyleyeyim bir temelin varsa bocalamazsın. Önce korkularından kurtul. Önce kendin yapabileceğine inan. Ben öyle çok ahım şahım başarılı bir öğrenci değildim. Son 1 ay yaşadıklarım sebebiyle ders çalışmayı kestim ve sadece evde boş boş uyuyarak vb geçirdim. (o dönemde kaldıramayacağım yükte şeyler yaşadım) Son 1 ay 0 integral 0 türev bilgimle girdim.Unutmuştum hep. TYT'de 70.000 AYT'de 126.000 yaptım. Bunlar başarı kriterleri değil evet. Ama son bir ay çalışmayı tamamen kesmeseydim 60.000'e çekebilecek kapasitem vardı. Emin ol şanslısın. En kompleks konular sınavda karşına çıkmayacak. Çalışacak az sayıda konun ve bolca tekrar edebilecek zamanın var. Önce kafanda aşırı detaylı olmasa da bir plan yap. Sonra mesela gün içerisinde bir saatte çalışmaya kendini şartla. Eğer şartlaman başarısız olursa gün içinde başka bir saate ertele. Ama mutlak bir saatin olsun. Mesela gün içerisinde çalışmayı denedin olmadı 18:00'a kendini mutlak şartla. En az bir saat aralıksız soru çöz. Sınav hakkında da ufak bir önerim var. Eğer AYT matematik netlerin yüksekse bir B planın olsun. Mevcut süre AYT için fazlasıyla uzun. Sayısal sorularını çözdükten sonra eşit ağırlıktan da emin olduğun birkaç soru (en azından her dersten bir soru olmak kaydıyla) işaretle. Yaptığın matematik netlerin ile devasa eşit ağırlık netleri yapmadan iyi bir sıralamaya sahip olabilirsin. Alternatifin olma düşüncesi sınav esnasında seni rahatlatır hem.

Klasik konuşmalar gibi gelebilir sana. Ama sana şunu söyleyeyim bir temelin varsa bocalamazsın. Önce korkularından kurtul. Önce kendin yapabileceğine inan. Ben öyle çok ahım şahım başarılı bir öğrenci değildim. Son 1 ay yaşadıklarım sebebiyle ders çalışmayı kestim ve sadece evde boş boş uyuyarak vb geçirdim. (O dönemde kaldıramayacağım yükte şeyler yaşadım) son 1 ay 0 integral 0 türev bilgimle girdim. Unutmuştum hep. Tyt'de 70.000 Ayt'de 126.000 yaptım. Bunlar başarı kriterleri değil evet. Ama son bir ay çalışmayı tamamen kesmeseydim 60.000'e çekebilecek kapasitem vardı. Emin ol şanslısın. En kompleks konular sınavda karşına çıkmayacak. Çalışacak az sayıda konun ve bolca tekrar edebilecek zamanın var. Önce kafanda aşırı detaylı olmasa da bir plan yap. Sonra mesela gün içerisinde bir saatte çalışmaya kendini şartla. Eğer şartlaman başarısız olursa gün içinde başka bir saate ertele. Ama mutlak bir saatin olsun. Mesela gün içerisinde çalışmayı denedin olmadı 18:00'a kendini mutlak şartla. En az bir saat aralıksız soru çöz. Sınav hakkında da ufak bir önerim var. Eğer ayt Matematik netlerin yüksekse bir b planın olsun. Mevcut süre ayt için fazlasıyla uzun. Sayısal sorularını çözdükten sonra eşit ağırlıktan da emin olduğun birkaç soru (en azından her dersten bir soru olmak kaydıyla) işaretle. Yaptığın Matematik netlerin ile devasa eşit ağırlık netleri yapmadan iyi bir sıralamaya sahip olabilirsin. Alternatifin olma düşüncesi sınav esnasında seni rahatlatır hem.

Yorumlarınız için teşekkür ederim fenerlimühendis dedikleriniz ve böyle yazılar beni cidden motive ediyor bilmiyorum ya da öyle hissediyorum ama cidden başarmak istiyorum bunu biliyorum, dedikleriniz ve neler yaşadınız bilmiyorum ama her insan bir zorlukdan geçer bunu biliyorum siz de o zorlukları atlattınız veya bilmediğimiz zorluklarla da uğraşıcaz ama sizde o güçlü bir durma hissiyeti sezdim ve umarım zorluklarla başa çıkabilirsiniz ve istediğiniz bölümüde okuyorsunuzdur umarım. Dediklerinize göre belirli bir saat de oturmam benim için iyi olacak ama bu iki gündür sabah desemde aklam 6'da oturdum mesela bunu ve çalışmamı arttacağım teşekkürler tekrardan :)

Konular kalktı herkes çerez konuları biliyor. Yığılma olacak, aptal bir soru yüzünden binlerce sıralama oynayacak.

Yorumlarınız için teşekkür ederim fenerlimühendis dedikleriniz ve böyle yazılar beni cidden motive ediyor bilmiyorum ya da öyle hissediyorum ama cidden başarmak istiyorum bunu biliyorum, dedikleriniz ve neler yaşadınız bilmiyorum ama her insan bir zorlukdan geçer bunu biliyorum siz de o zorlukları atlattınız veya bilmediğimiz zorluklarla da uğraşıcaz ama sizde o güçlü bir durma hissiyeti sezdim ve umarım zorluklarla başa çıkabilirsiniz ve istediğiniz bölümüde okuyorsunuzdur umarım. Dediklerinize göre belirli bir saat de oturmam benim için iyi olacak ama bu iki gündür sabah desemde aklam 6'da oturdum mesela bunu ve çalışmamı arttacağım teşekkürler tekrardan :)
Dostum olumsuzluğa kapılma. Yapamam diye düşünme. Yapabilirsin emin ol. Yapman gereken şu: Sabah 8'de çalışmak için bir gün önceden plan yap. Sonra ertesi gün 8'de masanın başına otur. Karamsar düşünceleri geride bırakarak tamamen konuna odaklan. Çalışmayı dene. Verim alamadığını hissedersen bırak 2 saat sonra tekrar dene vb. Ama mesela en son 16:00'a kendini limitle. Eğer o saate kadar verimli çalışamadıysan bunu o saatte zorunluluk olarak yap. Ben şuan ailemin yanında bilgisayar mühendisliği okuyorum. Bölümümden de memmunum. Aklında bir soru varsa da yardımcı olabilirim.

Konular kalktı herkes çerez konuları biliyor. Yığılma olacak, aptal bir soru yüzünden binlerce sıralama oynayacak.
Her ihtimal var dediğiniz gibi ..
Dostum olumsuzluğa kapılma. Yapamam diye düşünme. Yapabilirsin emin ol. Yapman gereken şu: Sabah 8'de çalışmak için bir gün önceden plan yap. Sonra ertesi gün 8'de masanın başına otur. Karamsar düşünceleri geride bırakarak tamamen konuna odaklan. Çalışmayı dene. Verim alamadığını hissedersen bırak 2 saat sonra tekrar dene vb. Ama mesela en son 16:00'a kendini limitle. Eğer o saate kadar verimli çalışamadıysan bunu o saatte zorunluluk olarak yap. Ben şuan ailemin yanında bilgisayar mühendisliği okuyorum. Bölümümden de memmunum. Aklında bir soru varsa da yardımcı olabilirim.
FenerliMühendis düşüncelerin için çok sağol gerçekten şimdi kahvaltıdan kalktım ve birazdan derse geçicem bu işi başarıcam , Sanada başarılar diliyorum umarım başarılı bir mühendis olursun :)
Fenerlimühendis saçma gelecek ama bugün tek motiveyi ve ciddi hissiyatı senden aldım hayatımda ilk defa forumda ders arkadaşı aramaya çalıştım ama saçma sapan şnsanlar ve cevaplar geliyor amaç dışı anladım ki destek yönünden de tek kalacağım ya gerçekten o kadar kötü hissediyorum ki bu koronanın gelmesi ile dershanenin kapanması evde ders çalışmamama sebep oldu ben kendime inanamıyorum ya ben nabacağım ya cidden şu an paikolojik olarak kötüyüm.
19.21 de yazdığım cümleler gülücükden sonra sı düzeltemedim de anlatabilmişimdir umarım 🤞
FenerliMühendis sana anlatmak istiyorum nedeni bilmiyorum ama cümlenle tek güven veren sen oldun gerçekten sağol , bide yazışarımla seni darlamak istemem ama hanş şu laf var ya isteksizlik gerçekten çok hissediyorum şu an yanlız hissediyorum başaramıcam hissiyatı her düşünce beynimde şu an ve ne kadar güçsüzüm diyorum kendime düşün bak ders çalışmak için ders çalışma arladaşı aradım resmen saçmalığa bak ya 😅 valla sağol sen olamasan kime anlatıcaktım cidden bu yazılar komik gelebilir ama cidden tek motivasyon senden geliyor yazcak deneyimli insan da yok senden tanıdığım kusurabakma tekrardan :(
Sabah kahvaltı yaptıktan sonra zaten etrafı topluyorum zaman öyle geçiyor sonra dinlen ve ders çalışma isteğinin gelmesini bekle bu niye böyle ya çalışmama isteği nedir Allah aşkına.
Her ihtimal var dediğiniz gibi ..

FenerliMühendis düşüncelerin için çok sağol gerçekten şimdi kahvaltıdan kalktım ve birazdan derse geçicem bu işi başarıcam , Sanada başarılar diliyorum umarım başarılı bir mühendis olursun :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı