YKS'ye çalıştınız mı?

Daha sınav geçmeden puanların açıklanacağı zamanın stresine düştüm ya istediğim puan gelmediyse ne yaparım diye düşünüyorum yatmadan.

Tercih yapıp kaydolmasak yarılanır mı?
Kaydolmayınca sorun yok diye biliyorum.

Yok hocam yerleşmeyecekse tercih yapmaya gerek yok diye düşünüyorum ben yine uç ucaysa yapılabilir tercih.

Hocam ailemden yana sıkıntı yaşayacağım maalesef. Mezuna kalırsan sanayiye veririz birdaha çalışma hakkı tanımayız diyorlar. Ben de en azından açığa geçip bir sene daha hazırlanmak istiyorum.
OBP de 50 puan falan ekleyecek fazla birşey değil. Öyle yapmazsam aileden çok baskı göreceğim. Yaşlı bir ailem var bilmiyorlar bu işleri. Hayatım kayar aksi halde.

Mezunda ilk senemdi bu sene, bu sene işler rayında gitmedi konular oturmadı.
Seneye artık. 😂

Üniversiteye "network" ve ortam için gitmek istiyordum, yani 3-5 yer dışında bitirmeye değecek üniversite yok, seçmek istediğim yolda üniversite bitirmeye gerekte yoktu. :)
Bu arada hafta sonu sınava girecek arkadaşlara önerim alarmınızı ertelemeden kalkmanız olur yoksa verimli düşünemezsiniz gün içerisinde.

Üniversiteye "network" ve ortam için gitmek istiyordum, yani 3-5 yer dışında bitirmeye değecek üniversite yok, seçmek istediğim yolda üniversite bitirmeye gerek de yoktu. :)

Benim içinde bu olay geçerli bilgisayar ya da yazılım mühendisliğini istiyordum bunlar zaten özel sektöre bağlı olduğu için mezun olunca garanti işsizim (1 2 üniversite hariç) biraz arkadaş ve konfor alanı dışında nasıl yaşanır onu deneyimlemek istiyorum daha çok.

Geri
Yukarı