YKS'ye girecek Technopat Sosyal'li dostlarımıza başarılar!

İkinci kez gireceğim, hala da bir şey kazanamazsam intihar edeceğim büyük ihtimalle.
Burada yazım hatalarınızı ben düzelttim ama ÖSYM baba düzeltmez dikkat edin :) Ben de ikinci senemde diş hekimliği kazanmıştım. Sene içerisinde yeterince emek sarf ettiyseniz karşılığını mutlaka alırsınız merak etmeyin. Ancak TYT'de sakinliği korumak önemli. Ekstra süre verilecek vs. diyorlardı eğer öyleyse daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Zor muydu? :D

Aslında zorluktan çok, sosyal mesafe nasıldı? Dikkat ettiler mi?
Bana göre orta-zor bir sınavdı. Kolay soruları bile çok kasmışlar. Zaman kaybettiriciydi. Anında görüp yapabileceğin soru sayısı çok azdı. Paragraf soruları da çok uzun değildi fakat kompleksliydi ve şıklar da çeldiriciydi. Her sene gittikçe zorlaşıyor galiba bu sınav ya.
Bu arada o Türkçe sorularına selam olsun.
Elimde kalmış ileri düzey Türkçe denemelerine bakıyorum da, sınav soruların yanında masum kalıyorlar :)

Her sene gittikçe zorlaşıyor galiba bu sınav ya.
Mezuna kalırsam seneye paket eder beni :)
Ama süre uzadı diye zorlamış olma ihtimalini de düşünüyorum. AYT de böyle zor olursa sizin dediğiniz gibidir büyük ihtimalle.

Elimde kalmış ileri düzey Türkçe denemelerine bakıyorum da, sınav soruların yanında masum kalıyorlar :)
Sınav sorularının maşallahı var idi. Kendi ana dilimi sorguladım.

Sınav sorularının maşallahı var idi. Kendi ana dilimi sorguladım.
Türkçe sorularını da bilerek az sormuşlar bu sene. Onu fark ettim. :)

Türkçe kısmında sonlara doğru artık kafa gitti benim :D 5 şıktan birini işaretlemeyi geç, kendim şık oluşturup onu işaretleyecektim, o derece :)

IMG-20200627-WA0000.jpg

Hepsi benziyor ama hiçbiri orijinali değil.

Yeni sınav sistemi iyi değil ya. Benim zamanında YGS-LYS vardı. Aralarında 3-4 ay vardı. YGS yoruma dayalı, LYS bilgiye dayalıydı. YGS'nin asıl işlevi zeki öğrencileri seçmek, LYS'nin asıl işlevi ise çalışkan öğrencileri seçmekti. İkisi de sağlam olanlar ülkenin en iyi üniversitelerinde en iyi bölümlere gidiyorlardı ama LYS'si iyi olup YGS'si kötü olanlar yine en iyi bölümlere gidiyorlardı ama en iyi üniversiteye değil. Benimkisi öyle oldu mesela :D Şimdiki sistemde iki sınav arasında zaman olmadığı için çalışıp birinci sınavda yaptığın kötü sonucu düzeltemiyorsun.

Geri
Yukarı