YKS'ye girmek istemiyorum

Bu sene üniversite istemediğim için hiç çalışmadım kendimi hazır hissetmediğim için bir dahaki sene girmek istiyordum, virüs falan çıkınca ikinci bahanem olmuş oldu ancak babamlar sınav parasını ödemiş ve şansımı denemem için bana baskı yapıyorlar. Ama ben sınavdan sonra tüm moralimin bozulacağını bildiğim için ve ayrıca bir tık da olsa virüsten korktuğum için girmek istemiyorum. Ne yapmalıyım sizce?

Dostum üstüne şortunu giy sallana sallana git, gir, tecrübe et. O ortamı gör 2. kez girdiğinde yabancılık yaşama. Eğer şimdi gitmez isen seneye ilk gittiğin için stresin olacak. Şimdi git gör. Zamanı yönetmeye çalış deneyimle. Hatta seneye hiç girmeyecekmişsin gibi gir sınava. Sınav içinde bir hata yaparsan farkına var ve diğer sene o hatayı tekrarlama. En azından o sıraya bi otur korkularınla şimdi yüzleş seneye yüzleşecek korkun kalmasın. Eğer korkularına yenik düşersen seneye bir kere daha savaşma hakkın olacak ama şimdi girmeyip seneye panik yapıp korkularına yenik düşersen 1 sene daha uzatmak zorunda kalacaksın. Umarım bir faydam dokunmuştur

Merak ettiğim bir şey var, sınav başvurusu yapıp ücreti de ödedikten sonra sınava girilmezse herhangi bir OBP puanı veya başka bir şey düşüyor mu? Eğer böyle bir sorun olmuyorsa ve gitmek istemiyorsan gitme.

Yeni konular

Geri
Yukarı