YKS'ye hazırlanırken oyun oynanır mı?

Yorumlarınız için teşekkürler. Oynamamaya karar verdim son günlerde paragraf sorularında basit hatalar yapıyordum sanırım oyun yüzünden.Peki Twitch gibi platformları kullanmam çalışma anındaki dikkatimi etkiler mi? Çünkü 5 saatlik boşluk kalıyor. Erken yatan biride değilim.
Benim de senin gibi boş vaktim kalıyor. Ben kalan vaktimi burada geçiriyorum. Seni alıkoymayacaksa kafa dağıtmak için Twitch gibi platformları kullanabilirsin.

Üst düzey zeka,konsantrasyon,hafızaya sahipsen neden oyanamayasın.Onun haricinde ciddi bir ideal ve hedefin varsa oynamanı tavsiye etmem.Müzik,film seni kafa dağıtman için yeterli miktar oyalar diye düşünüyorum o da kararında tutarsan.

Oynanır mı oynanmaz mı bunu sadece sen bilebilirsin. Kişiden kişiye değişir. Kimisi bir kere oturur saatlerce oynar iradesine sahip çıkamaz, kimisi de ben şu saatte girerim şu saatte çıkarım der dediğini de yapar. Eğer ikinci tipsen oynamanda bi sakınca olmaz hatta kafanı dağıtmış olursun arada sırada iyi olur ama ilk tipte bi insansan hiç bulaşmamanı hatta bilgisayarı uzak bir yere götürmeni öneririm.

Merhaba, bu yıl YKS sınavına hazırlanıyorum. Yaklaşık iki buçuk ay önce çalışmaya başladım. TYT tarih bitti, Türkçe bitti ancak sağlıklı bulmadığım için 3.kez bitiriyorum bu kez daha sağlıklı oldu. Sözel bölümü çözeceğim. Ders çalıştıktan sonra akşamları popüler veya rekabetçi oyunlar değil. Battlefield 1942 oynuyorum canım sıkıldığı sizce sorun teşkil eder mi?(Bu arada tek oynuyorum yani arkadaş çevremle oyun oynamayı dondurdum diyebiliriz. 🙂)
Bana kalırsa hiç sorun oluşturmaz.
Hatta psikolojini olumlu bile etkileyebilir.

Ben karantina döneminde ( son ay dışında ) haftada 3-4 oyun LoL, 3-4 saat de satranç oynadım. Sınav sonucuna etki ettiğini düşünmüyorum. Ondan önce de arada bir internet kafede oyun oynar veya arkadaşlarımla dolaşırdık okuldan dershaneye kadarki zamanda.

Baş ağrısı yapabilir. Bu da normal olarak ders çalışırken sizi olumsuz etkiler. Benim önerim pek oynamamanız yönünde. Çünkü sınav senesi ülkemizde gerçekten önemli. Geleceğimizi doğrudan etkiliyor.

Geri
Yukarı