YKS'ye nasıl çalışmalı?

Meraklı Bilge

Centipat
Daha fazla  
Bu sene 11'e başlayacağım. Bir haftadır ders çalışmaya başladım ama plansız bir şekilde. 9. ve 10. sınıf temelim yok. 10. sınıfı bırakıp önce 9'u mu bitirmem gerek yoksa 9. sınıfı seneye mi bıraksam? Nasıl bir sıra ile devam etmem lazım? Yardımcı olur musunuz?

Bu sene 11'e başlayacağım. Bir haftadır ders çalışmaya başladım ama plansız bir şekilde. 9. ve 10. sınıf temelim yok. 10. sınıfı bırakıp önce 9'u mu bitirmem gerek yoksa 9. sınıfı seneye mi bıraksam? Nasıl bir sıra ile devam etmem lazım? Yardımcı olur musunuz?

11.sınıfta göreceğin matematik fonksiyon ağırlıklı hele ki 12.sınıf neredeyse tamamen fonksiyon üzerine kurulu matematik görürsün öncelikle öyle 9'u seneye bırakıyım falan yok günde 3-4 saat çalışarak okul açılana kadar fizik kimya matematik gibi temel derslerin 9-10 ayağını bitir acele etme öğrenerek bitir 11.sınıfa geçtiğinde bilmiş ol geçmiş sınıfları baktın bitmeyecek gibi yine de sakin ol 11'ini de çalış sene içinde aman diyeyim 11i boş geçirme.

Öncelikle AYT Matematiği yapabilmek için TYT Matematikte belli bir seviyeye gelmen gerekiyor ki AYT Matematiği yapabilesin. TYT Matematik çalışmanı tavsiye ediyorum. Kaynak kitap olarak da Matematiğin İlacı ya da Sonuç Yayınevinin TYT Matematik fasikülünü kullanabilirsiniz, işinize yarayacaktır.

Geri
Yukarı