Yobaz demek hakaret midir?

AlexaBliss

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle selam, her şeyden şüphelenen biri olduğumu söylemiştim. Az önce bir TikTok videosu gördüm. Videoda bir k-pop fanı ateistler neden diğer dinlere saygı duysun ki deyip random atmıştı. Ben de bir anlık sinir ile "yobaz... İnsanlar birbirine saygı duymalı dünya böyle yürüyor." yazdım. Şimdi kafama taktım bu dava olayları başıma gelebilir mi?

Eğer kişi üstüne düşerse sorun olur da sonuçta karşındaki insana yobaz diyerek hakarette bulunuyorsun, onu küçük düşürüyorsun. Bunun da TCK'ya göre cezası var:

Hakaret suçu 125. maddesinde; “(1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

Bahsi geçen durumdan dolayı başınıza her hangi bir şey geleceğini sanmıyorum artı olarak yobazın kelime anlamı hoşgörüden yoksun demek, bu neden hakaret sayılsın ki?

Öncelikle selam, her şeyden şüphelenen biri olduğumu söylemiştim. Az önce bir TikTok videosu gördüm. Videoda bir k-pop fanı ateistler neden diğer dinlere saygı duysun ki deyip random atmıştı. Ben de bir anlık sinir ile "yobaz... İnsanlar birbirine saygı duymalı dünya böyle yürüyor." yazdım. Şimdi kafama taktım bu dava olayları başıma gelebilir mi?

Kendini havalı sanan velet K-pop fanı. K-Pop'a hakaret ederseniz inanılmaz kudurur. Dava açacağını da sanmam.

Geri
Yukarı