Yöneticinin cam balkona itiraz etmesi

iloveichigo

Hectopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Selamlar. Umarım doğru kategoriye açmışımdır. Çok anlamıyorum bu konulardan.
Şimdi biz bir apartmanda oturuyoruz. En alttaki market katı dahil 5 kat, en üstteki iki kat ise tek bir ev fakat iki daire yine. Diğer katlarda da iki daire var.

Bina yeni, 3. yılı olacak galiba (4 de olabilir) ve çoğunluğu kiracılar oluşturuyor. Sadece en üstteki dairelerden birinde binanın yöneticisi olan kişi, biz ve bizim altımızdaki daire kiralı değil satın alınmış durumda.
Ve cam balkon yaptırmaya karar verdik. Bugün gelip takacaklardı, ben de kursa gidecektim. Tam yapacak ekip geldiğinde ben evden çıkıp kursa gittim. Geri döndüğümde ise bu olayları öğrendim. Apartmanı yapan ve şu anda yöneticisi olan kişi bunu kabul etmemekte. İlk bize sormalıydınız falan filan demiş. Ailem de camlar takılmadan hemen önce durdurmuş işlemi onlar sıkıntı çıkarmasınlar diye.
Sıkıntı çıkarmalarının sebebi binanın güzelliğini bozacak (!) olması. Toplamda 7 bin civarı para ödeyip aldık, renk olarak kötü durmayacak bir renk (füme rengi) kalite olarak da gayet kaliteli. Hatta o kadar ki aynı renkten karşı apartmanda var ve kötü gözükmüyor.
Dava açacaklarını söylüyorlar. Madde olarak ise bunu gösteriyorlar:

1644673831330.png

Link: Mevzuat Bilgi Sistemi

Ne yapmalıyız sizce?

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Hocam siz kiracı mısınız? o kısmı tam anlamadım. Eğer ev sahibi sizseniz, böyle bir müdahaleye hakkı yok. Tapu da belirtilen daire tamamen size aittir. İsterseniz balkonu iptal bile ettirebilirsiniz, böyle karışamaz size.

Binanın resmini atabilir misin?
Atamam 😀 Renk olarak açık fakat yani dediğim gibi karşı apartmanda da var yine iyi duruyor sırıtmıyor.
Evin tapusu kiminse kararı o verir. Binayı yapan kişi ev sahibiniz ise tabii ki de o istemezse olmaz. Fakat evi sattı ve tapu farklı bir kişide ise o karar verebilir buna.
Tapu bize ait.
Hocam siz kiracı mısınız? o kısmı tam anlamadım. Eğer ev sahibi sizseniz, böyle bir müdahaleye hakkı yok. Tapu da belirtilen daire tamamen size aittir. İsterseniz balkonu iptal bile ettirebilirsiniz, böyle karışamaz size.
Hayır hocam dediğim gibi 3 ev sahibi var biri biziz.

Atamam 😀 Renk olarak açık fakat yani dediğim gibi karşı apartmanda da var yine iyi duruyor sırıtmıyor.

Tapu bize ait.

Hayır hocam dediğim gibi 3 ev sahibi var biri biziz.
O zaman karışamaz hocam size yaptırın gitsin. Kudursun. Böyle bina sahipleri evi satınca da yetki onlarda sanıyorlar. Tapu kiminse daire ye istediğini yapar.

Maddedeki kat maliki siz de oluyorsunuz o zaman. Sizi kirada sandım ben. 3 ev sahibi muhabbetinde payınız eşit ise bu iş uzarsa mahkemede onlar kazanamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı