Yönetim bilişim sistemleri için üniversite tavsiyesi

EnesDemir06

Centipat
Daha fazla  
EA 6554 sıralama yaptım. Yönetim bilişim sistemleri okumak istiyorum hangi üniversiteleri sıralamama göre önerirsiniz? Bölum hakkında tavsiyelerinizde nelerdir?

Bilgisayar mühendisliği alternatifi olarak bakmak çok doğru değil. Anadolu AÖF YBS okuyorum DGS ile geçmiştim. Yeni üniversite okuyacaksanız mümkün mertebe teknoloji fakültesinde olsun bölüm. Dersler daha çok yazılım, teknoloji ağırlıklı oluyor teknoloji fakültesinde.

Marmara Üniversitesi - İşletme fakültesi.
Gazi Üniversitesi - Uygulamalı bilimler fakültesi.
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi - İşletme fakültesi.
Dokuz Eylül Üniversitesi - İktisadi ve idari bilimler fakültesi.

Devlet üniversitelerinde yukarıdakileri gayet iyi ve sıralamana uygun. Bunların dışında onlarca burslu olarak kazanabileceğin vakıf üniversiteleri de mevcut ancak onları kendin araştırmanı öneririm. Eğer istenilen şartları yıl sonunda sağlamazsan Burs'da düşüş yaşanıyor o yüzden yazmadım ama sen bakabilirsin.

Marmara Üniversitesi - işletme fakültesi.
Gazi Üniversitesi - uygulamalı bilimler fakültesi.
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi - işletme fakültesi.
Dokuz Eylül Üniversitesi - iktisadi ve idari bilimler fakültesi.

Devlet üniversitelerinde yukarıdakileri gayet iyi ve sıralamana uygun. Bunların dışında onlarca burslu olarak kazanabileceğin vakıf üniversiteleri de mevcut ancak onları kendin araştırmanı öneririm. Eğer istenilen şartları yıl sonunda sağlamazsan Burs'da düşüş yaşanıyor o yüzden yazmadım ama sen bakabilirsin.

Bilgisayar mühendisliği alternatifi olarak bakmak çok doğru değil. Anadolu AÖF YBS okuyorum DGS ile geçmiştim. Yeni üniversite okuyacaksanız mümkün mertebe teknoloji fakültesinde olsun bölüm. Dersler daha çok yazılım, teknoloji ağırlıklı oluyor teknoloji fakültesinde.

Teknoloji fakültesi nedir tam bilmiyorum bu konuları.

Teknoloji fakültesi nedir tam bilmiyorum bu konuları.

Alıntı:

Teknoloji fakülteleri tıpkı mühendislik fakültelerinde olduğu gibi mühendis yetiştirmeyi hedefleyen yüksek öğretim kurumlarıdır. 2009 yılında kurulmaya başlayan teknoloji fakültelerinde, mühendislik fakültelerinde bulunan her mühendislik bölümü yer almaktadır.

Marmara Üniversitesi - işletme fakültesi.
Gazi Üniversitesi - uygulamalı bilimler fakültesi.
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi - işletme fakültesi.
Dokuz Eylül Üniversitesi - iktisadi ve idari bilimler fakültesi.

Siz bölüm olarak bu bölümlerimi öneriyorsunuz yoksa üniversiteleri söylemek amaçlı mı yazdınız.

Merhaba, Marmara Almanca ve İstanbul İngilizce yazabilirsin Almanca'yı halledebilirsen süper doyurucu olacağını düşünüyorum umarım 6554 ile girebilirsin. sıralaman 26k civarı olsa idi akdenizi önerirdim ders katalogu muazzam ve staj imkanları aşırı fazla son dönem 4 ay stajı var ki bu hiçbir okulda yok.

Merhaba, Marmara Almanca ve İstanbul İngilizce yazabilirsin Almanca'yı halledebilirsen süper doyurucu olacağını düşünüyorum umarım 6554 ile girebilirsin. Sıralaman 26k civarı olsa idi Akdeniz'i önerirdim ders katalogu muazzam ve staj imkanları aşırı fazla son dönem 4 ay stajı var ki bu hiçbir okulda yok.

Bu sefer de sıralama yüksek diye mi kaybettik. Almanca okuyamam ama İngilizce okurum. Hukuk ile YBS arasında kaldım. Ne yapmalıyım sizce.

Siz bölüm olarak bu bölümlerimi öneriyorsunuz yoksa üniversiteleri söylemek amaçlı mı yazdınız.

Her ikisini de öneriyorum bu bölüm gayet iyidir, bilişime yatkın ve bu alanda kariyer yapmak istiyorsanız hukuk değil YBS işinizi görecektir. Çoğu firma ve devlet kurumları Bilgi Teknolojileri & Yazılım Geliştirme departmanlarında mühendislik dışında genel de YBS mezunu alır.

Her ikisini de öneriyorum bu bölüm gayet iyidir, bilişime yatkın ve bu alanda kariyer yapmak istiyorsanız hukuk değil YBS işinizi görecektir. Çoğu firma ve devlet kurumları Bilgi Teknolojileri & Yazılım Geliştirme departmanlarında mühendislik dışında genel de YBS mezunu alır.
Yazılım yahut Bilgisayar mühendislikleri için kusursuz olmasa da oldukça iyi bir alternatif mi yani?

Geri
Yukarı