Yönetim bilişim sistemleri okunur mu?

itzs8

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Lisans Öğrencisi
Dostlar merhaba. Beykent üniversitesi yeni medya bölümü 2.sınıf öğrencisiyim. Yatay geçiş yapmak istiyordum ama hangi bölümü istediğime dair bir fikrim yoktu. Bugün, selman bozkır adlı YouTube kanalında bu bölümle ilgili bir video gördüm ve istediğim bölümü kafamda netleştirdim. Bu konuda bu videoyu izledikten sonra aydınlanma yaşadım. Kurum içi yatay geçişle beykent üniversitesi yönetim bilişim sistemleri bölümüne başvuracağım. Bilgisayar başında vakit geçirmeyi ve teknoloji ile ilgilenmeyi çok severim hatta 6 yıl önce içerik üretmeyi bıraktığım kanalıma tekrar içerik üretmeye başladım. Fakat herhangi bir yazılım, kodlama bilgim ve tecrübem yok. 2.sınıftan başlayacağım bu biraz gözümü korkutuyor ama uygulamalı dersler zaten bu sene başlıyor sanırsam. Bilgisi olan var ise hangi programları öğrenmeye başlamalıyım? Hangi konular üzerinde kendimi geliştirmeliyim? Zaman ayırıp, fikir verirseniz çok sevinirim. Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar merhaba. Beykent üniversitesi yeni medya bölümü 2.sınıf öğrencisiyim. Yatay geçiş yapmak istiyordum ama hangi bölümü istediğime dair bir fikrim yoktu. Bugün, selman bozkır adlı YouTube kanalında bu bölümle ilgili bir video gördüm ve istediğim bölümü kafamda netleştirdim. Bu konuda bu videoyu izledikten sonra aydınlanma yaşadım. Kurum içi yatay geçişle beykent üniversitesi yönetim bilişim sistemleri bölümüne başvuracağım. Bilgisayar başında vakit geçirmeyi ve teknoloji ile ilgilenmeyi çok severim hatta 6 yıl önce içerik üretmeyi bıraktığım kanalıma tekrar içerik üretmeye başladım. Fakat herhangi bir yazılım, kodlama bilgim ve tecrübem yok. 2.sınıftan başlayacağım bu biraz gözümü korkutuyor ama uygulamalı dersler zaten bu sene başlıyor sanırsam. Bilgisi olan var ise hangi programları öğrenmeye başlamalıyım? Hangi konular üzerinde kendimi geliştirmeliyim? Zaman ayırıp, fikir verirseniz çok sevinirim. Saygılarımla.

Eğer bilişim ile işletme hoşuna giden iki sektörse muhtemelen YBS senin için doğru tercihtir. 2.sınıfta olduğun için pek geç kaldığını da zannnetmiyorum. Hangi programı öğreneceğin de ne yapmak istediğine göre değişir ama ben başlangıç olarak Python ile başladım ve bence iyi bir başlangıçtı. Hangi konular üzerinde kendini geliştirmen gerektiği de yine senin ne yapmak istediğine bağlı bir durum. Bir yönetici olmak istiyorsan belki işletme tarafına ağırlık vermelisin. Ya da programcı olmak istiyorsan yazılım tarafına ağırlık verebilirsin. Buna karar vermek için 2.sınıfı kullanabilirsin. Her ikisinden de ders alırken ve ödev yaparken de kendini hangi tarafa yönlendirmek istediğinin farkına varacaksındır muhtemelen. Bir de Beykent YBS Türkçe sanırım. Eğer özel sektörde iş bulmak istiyorsan İngilizce'nin olması pek artı yazmaz belki ama olmaması büyük bir eksi yazar. Zira internetteki verilerin %51'i İngilizce ve sadece %1'i Türkçe. İngilizce'yi mutlaka geliştirmen gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı