"Yönetim bilişim sistemleri" okunur mu?

Makaleler
2
Yer
Nürburgring
İyi forumlar. Sizce "Yönetim Bilişim Sistemleri" okunur mu? Çoğu kişi bu bölüme düşük puanlı ve EA'dan öğrenci aldığı için sıcak gözle bakmıyor. Fakat bu bölümün gelecek vaat ettiğini düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

İyi Sosyaller. Sizce "Yönetim Bilişim Sistemleri" okunur mu? Çoğu kişi bu bölüme düşük puanlı ve EA'dan öğrenci aldığı için sıcak gözle bakmıyor. Fakat bu bölümün gelecek vaat ettiğini düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Puanın sayısala yetmiyorsa ve işletmeye ilgin varsa gayet güzel bir bölüm bence. Yurt dışı imkanları da var. Ama Türkçe okuma.

Hocam eğer işletmeden veya veri alanından bir meslek edinecekseniz tam size göre. FAKAT mühendislik alternatifi olarak sakın görmeyin. Bölüm puanları işletme ve psikolojiyi bile geçmiş. Galiba eşit ağırlıktaki hukuktan sonra en yüksek puanlı bölüm. Yukardaki arkadaşında dediği gibi türkçe okumanı tavsiye etmem.

Boğaziçi ilk binden alacak mesela bu sene nerede okunduğuna göre değişir ancak bundan seneler sonra sıralamaların dip dibe olduğu bir durumda görebiliri gittikçe insanlar bölümün farkına varıyorlar.

İyi forumlar. Sizce "Yönetim Bilişim Sistemleri" okunur mu? Çoğu kişi bu bölüme düşük puanlı ve EA'dan öğrenci aldığı için sıcak gözle bakmıyor. Fakat bu bölümün gelecek vaat ettiğini düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

YBS güzel bir bölüm, diploması yazılım sektöründe de oldukça etkili, açıköğretimden okumadığın sürece her yerde okuyabileceğin bir bölüm, elbette kendini geliştirmen de çok önemli. İlerleyeceğin alanı iyi belirleyip projeler ile desteklemeni kendini teknik anlamda da geliştirirsen açık öğretim hariç her yerde okunur. Açıköğretimde okunmaz dememin sebebi iş ilanlarında açık öğretim mezunlarını filtreden eliyorlar, o yüzden açık öğretim diploması işlevsiz bir diploma maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı