Yönetim ile ilgili eleştiri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

SideChain

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle sitenin işleyişi ile ilgili eleştiri yapabileceğimiz bir mecra olmaması çok garip. İyice baktım fakat bulamadım. Gözümden kaçtıysa da kusura bakmayın artık.

"Otistik" ne demek ?

Konumuz bu. 15 yaşında, ergenliğin doruklarında yaşayan birine acımasız bir üslupla saldıran üyeleri üslubunca uyardım.

Buraya bir parantez açalım. Nedir üslubunca? Sosyal hayatta tanımadığımız insanlarla nasıl konuşuyorsak, o şekilde konuşmaktır. "sizli-bizli", yapıcı.

Benim 1 günlük ban yeme sebebimi, beni banlayan moderatör açıklayabilirse sevinirim. Uygunsuz üslup kavramını oturup biraz tartışalım. Biri çıkıp da haddini aşarak birine hasta olduğunu ima ederse, hatta kalkıp kendisinden yaşça büyük ve daha önemlisi tanımadığı birine inadına "sen" diye hitap ederse, burada uyarılması gereken odur. Kalkıp da "yaptığımız her gözlemi dışarı yansıtırsak evin yolunu bulamayız" cümlesinden provokatif bi' şekilde güya tehdit (!) unsuru çıkarıp söylenmek isteneni öğüt olarak almak yerine ortalığı velveleye veren üyeye uyarak beni banlamanızın mantığını bana bi' zahmet açıklayın.

Bir hukukçu olarak hangi cümlenin suç/suç unsuru olduğunu kimseden öğrenecek değilim; burada tanımadığım bir çocuğun psikolojisinin bozulmaması için duyarlı bi' şekilde insanları uyarıyorsam, siz de biraz yapıcı olun ve gelin bu konuyu tartışalım. Foruma katkı sağlayabilecek, yaş ortalamasını yükseltecek veya hepsini geçtim, en basit haliyle burayı benimseyebilecek üyelerinizi kaybetmeyi de seçebilirsiniz pek tabi.

Böyle bir konu açmama gerek var mıydı? Yoktu elbette; fakat uzun süredir Youtube videolarını takip ettiğim ve sempatik bulduğum bi' ekibin yarattığı sitede bu şekilde çocukça hareket eden bir moderasyon olması beni hayal kırıklığına uğrattı.

Konunun yeri yanlış ise affola.

Technopat her geçen gün mükemmele yaklaştıkça hatalar kaçınılmaz olabiliyor. Bu sorundan dolayı özür dileriz. Diğer konudaki mesajınızda herhangi bir sorun göremedim ve moderatörümüzü bilgilendirdim. Silinen mesajları geri alıp aldığınız uyarıyı da kaldırdım. Erdem kurallara uymakta epey sorun yaşayan bir üye olduğundan açtığı konular diğer kullanıcılar tarafından ilk etapta pek ciddiye alınmayabilir. Bu beklediğimiz bir süreç ve zamanla düzeleceğini umuyoruz. Anlayışınız için teşekkürler.

Sitenin işleyişi ile ilgili eleştirilerinizi Bize Ulaşın üzerinden yapabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı