Yoğun kullanım termal macunu kurutur mu?

Made In Turkey

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Biraz saçma bir soru olacak ama merak ettim. Bilgisayarı gün içerisinde çok kullanıyorum. Yeni servise gönderdim, parçalarını temizleyip termal macun sıktılar. Şu aralar bilgisayarda ısınma söz konusu değil ama yoğun kullanım termal macunun ömrünü azaltır mı merak ediyorum.

Termal macun kolay kolay kurumaz. Ne kadar fazla oynarsanız o kadar hızlı kurur. Ama kuruması 1 sene veya daha fazla sürebilir. Öyle kolay kolay kurumaz anlayacağın.

Biraz saçma bir soru olacak ama merak ettim. Bilgisayarı gün içerisinde çok kullanıyorum. Yeni servise gönderdim, parçalarını temizleyip termal macun sıktılar. Şu aralar bilgisayarda ısınma söz konusu değil ama yoğun kullanım termal macunun ömrünü azaltır mı merak ediyorum.

Yoğun kullanım olduğu için normal her derecede kuruma oluşturur. Ama termal macunlar kolay kolay kurumaz. Eğer değiştireceksenizde 6 ayda bir veya yılda bir kere değiştirmeniz daha mantıklı olur. Bende işlemcimin termal macununu 3 sene sonra değiştirdim 80'derecelere çıkarken 60'ı geçmez oldu.

Geri
Yukarı