Yoklama kaçağı durumunda üniversite sınavına hazırlanmak

Kfkaymakci

Kilopat
Daha fazla  
Benim doğum tarihim kasım 2001 ve 2020 Haziran'da liseden mezun oldum. Üniversite sınavına hazirlanacağım bu sene ama tecilim 31 Aralık 2023'te bitiyor görünüyor. Bazı yerlerde üniversiteye kayıt olamayacagim veya sınava bile giremeyeceğim tarzı şeyler gördüm. Nasıl bir yol izlemem gerekir?

Bu konuda bana da yardım lazım sonraki ay tecil bitiyor :D
Hocam öğrendiğim kadarıyla bu sene sınava girdiyseniz bir yere kaydolup obp feda ederek tecili uzatmaktan başka şansınız yok. Sınava girmediyseniz askerliği yapıp o şekilde hazırlanmak en mantıklısı, askere ne zaman gideceğiniz tamamen kuraya bağlı bir şey, sınav zamanı veya sınavdan iki ay önce gitme ihtimaliniz var.

Hocam öğrendiğim kadarıyla bu sene sınava girdiyseniz bir yere kaydolup obp feda ederek tecili uzatmaktan başka şansınız yok. Sınava girmediyseniz askerliği yapıp o şekilde hazırlanmak en mantıklısı, askere ne zaman gideceğiniz tamamen kuraya bağlı bir şey, sınav zamanı veya sınavdan iki ay önce gitme ihtimaliniz var.
Yoklama kaçağı olarak üniye görebiliyorsunuz diye bir şey okudum askerlik şubesine gidip durum belgesi alıyorsunuz üni kaydı yapıyor fakat önce askere gidip sonra okula başlıyorsunuz

Bu konuda bana da yardım lazım sonraki ay tecil bitiyor :D
Ne yaptın

Benim doğum tarihim kasım 2001 ve 2020 Haziran'da liseden mezun oldum. Üniversite sınavına hazirlanacağım bu sene ama tecilim 31 Aralık 2023'te bitiyor görünüyor. Bazı yerlerde üniversiteye kayıt olamayacagim veya sınava bile giremeyeceğim tarzı şeyler gördüm. Nasıl bir yol izlemem gerekir?
Ne yaptınız ben de aynı durumdayım

Hocam öğrendiğim kadarıyla bu sene sınava girdiyseniz bir yere kaydolup OBP feda ederek tecili uzatmaktan başka şansınız yok. Sınava girmediyseniz askerliği yapıp o şekilde hazırlanmak en mantıklısı, askere ne zaman gideceğiniz tamamen kuraya bağlı bir şey, sınav zamanı veya sınavdan iki ay önce gitme ihtimaliniz var.

Bu arada siz ne yaptınız su an durum ne ben de sizinle aynı durumdayım

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı