Yoklama Kaçağı Olarak Görünüyorsun Diye Mesaj Geldi

Kastanbolu

Kilopat
Merhabalar, bana yaklaşık 1 ay önce başlıkta ki mesaj geldi 2000 aralık doğumluyum daha yeni nerdeyse 19'a girdim 20 değilim.
Askerlik mesajıymış bu tecil için de okuldan belge almak gerekiyormuş lakin benim hem sokağa çıkma yasağım var hemde dışarı çıkmaktan korkuyorum evdeki anneme bir şey bulaştırırım diye.
Bu olaylar sakinleşene kadar beklesem sonra tecil ettirmeye gitsem sıkıntı olur mu para cezası vesaire?

e-Devletten yoklama başvurusu yapın. Randevu alıp şubeye gideceksiniz.
Tecil ettircem ben o yoklama başvurusu askere başvuru oluyor.
Pardon yanlış yere girmişim, peki herhangi bir belge getirmem gerekiyor mu randevu aldım ama?
Evden çıkmaktan dediğim gibi korkuyorum da ceza yerim diye de çekiniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Askerlik şubesini arayıp ihtiyacın olan cevapları alabilirsin. Askerlik şubelerinde panik yapmaya gerek yok, geçerli nedenin varsa zaten üstüne gelmezler ki sokağa çıkma yasağı ve pandemi gayet geçerli nedenler gibi görünüyor.

Bu gözler 23 yıldır askerden kaçan bir adam es kaza askerlik şubesine yolu düştüğünde komutanın adamı konuşarak ikna etmeye çalıştığını bile gördü. Sivil olduğun için gayet anlayışlı ve kibar davranıyorlar, nizamiyeden içeri girip teslim olunca iş değişiyor tabi. :D

Tecil ettircem ben o yoklama başvurusu askere başvuru oluyor.

Pardon yanlış yere girmişim, peki herhangi bir belge getirmem gerekiyor mu randevu aldım ama?

Evden çıkmaktan dediğim gibi korkuyorum da ceza yerim diye de çekiniyorum.
TC kimlik, diploma, biyometrik fotoğraf götürün. Orada gerekli işlemler yapılacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı