Askerlik yoklama kaçağı mesajı geldi

Merdo44

Kilopat
Daha fazla  
Selam bugün askerlik için heyet gireceğim? Telefonuma askerlik yoklama kaçağısınız diye mesaj geldi, askerlik işlemlerim uzun sürdü 3 defa doktor yoktu yılbaşı olmuştu uzun sürdü saçma bir şekilde bana yoklama kaçağısınız diye mesaj bugün saat 14:00 heyet gireceğim bana şimdi yoklama kaçağısınız diye mesaj geldi.

Screenshot_20240111_092924_Messages[1].jpg

Hocam yalnız değilsiniz bugün bana da geldi bu mesaj 31.12.2023 tarihinde başvurumu yaptım daha sonra sayfa takılı kaldı neyse dedim 2 saat oyundan sonra baktım ki 2024 sonuna kadar yoklama işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir diye uyarı belirtilmiş ama bu sabah yoklama kaçağısınız diye mesaj geldi. Askerlik şubesini aradım katı bir davranışla aile hekimine muayene ol sonra öğrenirsin ne olacağını dedi belki sizde bir arayıp sorabilirsiniz.

e-Devlet'ten yoklama için başvuru yaptıysanız sağlık ocağına gidip muayene olmaznı gerekiyor.
Sağlık ocağında fiziki bir muayene yapmıyorlar. Sistem bakıyorlar durumunuza, biraz da gözüyle süzüp "askere elverişlidir" yazısını giriyor. Sonrası takip işi.

Peki burada neden boyle gözüküyor onu anlayamadım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-01-11-12-12-34-770_tr.gov.turkiye.edevlet.kapisi.jpg
    Screenshot_2024-01-11-12-12-34-770_tr.gov.turkiye.edevlet.kapisi.jpg
    92,9 KB · Görüntüleme: 192
Selam bugün askerlik için heyet gireceğim? Telefonuma askerlik yoklama kaçağısınız diye mesaj geldi, askerlik işlemlerim uzun sürdü 3 defa doktor yoktu yılbaşı olmuştu uzun sürdü saçma bir şekilde bana yoklama kaçağısınız diye mesaj bugün saat 14:00 heyet gireceğim bana şimdi yoklama kaçağısınız diye mesaj geldi.

Eki Görüntüle 2081047

Sorun yok dostum. Eğer 31 Aralık öncesi yoklama işlemlerini başlattıysan sistemde öyle gözükse dahi sorun yok. Eğer muaf alırsan onunda sisteme düşmesi onaylanması vs 1 ay sürdüğünden her türlü sistemde kaçak olarak gözüküyorsun. Çevirmeye vs takılırsan muaf raporunu gösterirsen sorun olmaz. Heyetten geçer alırsan zaten kaçaklık durumun düşer, celp dönemine geçersin. Olurda muaf olduktan sonra ceza çıkarsa da muaf raporunu askerlik şubeye götürürsen o cezayı da ödemiyorsun. Yine de işlemlerin biterse evine yakın olan askerlik şubesine git ve durumu onlara da söyle ne olur ne olmaz.

Hastaneden raporun bugün ya da yarın çıkar. Çıktığı gibi şubeye götür orada sana daha detaylı bilgi verirler. Sisteme düşüp MSB tarafından onaylanması ise 1 aya yakın sürüyor.

Bir de kaç defa yoklama hak oluyor 3 yıl mı acaba 3. yoklama dönemi direk muaf olunuyor acaba.

Geri
Yukarı