Yoklama kaçağı olarak YKS'ye girilebilir mi?

Güncelleme: İlçedeki askerlik şubesini arayıp sordum bir sıkıntı olmayacağını söyledi.
Bende 2003 doğumluyum hocam umarım süreci kayıt yaptırdıktan sonra paylaşabilirsiniz
Hocam peki bu yoklama nedir tam olarak onu yaptırdıktan sonra üniversiteye kayıt yapabiliyor muyuz? Benim yoklama dönemi bitiyor ardından 1 ay sonra üniversiteye kayıt yaptıracağım çünkü.
Knk şuan senin e devlette ne yazıyor otomatikman hangi tarihe erteledi

Anladım hocam. Yani o süre dolduktan sonra kayıt yaptırabiliyorum ancak şunu anlamadım. İnternette yoklama kaçağı üniversteye kayıt yaptıramaz diyor. Sizin dediğinize göre ben yoklama kaçağı oluyorsam nasıl kayıt yaptıracağım?
Knk kaçak olmuyorsun yoklama döneminde oluyorsun.

Bende 2003 doğumluyum hocam umarım süreci kayıt yaptırdıktan sonra paylaşabilirsiniz

Knk şuan senin e devlette ne yazıyor otomatikman hangi tarihe erteledi

Knk kaçak olmuyorsun yoklama döneminde oluyorsun.
e devlette şöyle yazıyor.
DÖNEMİNİZ YOKLAMA DÖNEMİ
DURUMUNUZ Askerliğiniz 02/07/2024 tarihine kadar ertelenmiştir.

e devlette şöyle yazıyor.
DÖNEMİNİZ YOKLAMA DÖNEMİ
DURUMUNUZ Askerliğiniz 02/07/2024 tarihine kadar ertelenmiştir.
Benim bildiğim otomatikman 01.01.2025 tarihine kadar ertelenmiştir olmalıydı. Mantıken 22 yaş sonuna kadar olduğu için. Seninki niye böyle olmuş anlamadım. Ama sıkıntı olacağını sanmam zaten büyük ihtimalle o tarihte yine ertelenir.

Benim bildiğim otomatikman 01.01.2025 tarihine kadar ertelenmiştir olmalıydı. Mantıken 22 yaş sonuna kadar olduğu için. Seninki niye böyle olmuş anlamadım. Ama sıkıntı olacağını sanmam zaten büyük ihtimalle o tarihte yine ertelenir.
evet sanırım öyle aradğımda da sıkıntı olmaz dediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı