Yoklama kaçağı üniversiteye kayıt yaptırabilir mi?

Beyler ben de haziran 2001 liyim geçen hafta cuma günü yakınımdaki şubeye gittim 31 Aralık 2023'e kadar sıkıntı olmaz seneye bu zamanlar üniversiteye kayıt yaptırırsın dedi sonra kütüğümün kayıtlı olduğu askerlik şubesini aradım o da aynı şeyi söyledi sistem otomatik olarak 1 Ocak 2023'e atıyormuş ama 2001'li olan herkesin askerliği 31 Aralık 2023'e kadarmış. 1 Ocaktan itibaren yoklamaya tabii olunuyormuş yoklama kaçağı değil yani 31 aralık 2023 e kadar yoklamanı yaptırabilirsin seneye bu zamanlar üniversiteye kayıt yaptırınca otomatik olarak ertelerler zaten. Bana bunları söylediler emin olmak için siz de sorabilirsiniz şubenize
Hocam aynen öyle bana da aynı şeyi söylediler yani sıkıntı olmuypr sorun çözüldü.2023 Yksde basarılar kısaca. Yazmayacam ben

Hocam bana kaçak olursun diyen şubeye tekrar gidip soracağım bugün. İl merkezindeki şubeyi aradım bana 2 Ocak'ta yoklama kaçağı olmuyorsun dedi. O senenin sonuna kadar yani 31 Aralık 2023'e kadar yoklamaya tabiisin dedi. Fakat ilçedeki şube yani kayıtlı olduğum şube bana 1 Ocak'tan önce yoklamanı yaptırman lazım dedi yani kaçak olursun dedi 1 Ocak tarihinde. Ben bugün tekrar aynı şubeye gideceğim. Bu sefer hazırlıklarımı yaptım. Milli Savunma Bakanlığı'ndan ilgili maddeleri bir kağıda yazdım. Tek tek okuyacağım oradaki görevliye.

@ÖzkanYGZ Hocam bugün tekrar gittim şubeye. İlk önce kadın yoklama kaçağı olursun falan dedi. Sonra dedim ki Milli Savunma Bakanlığı sitesinden şöyle bir bilgi aldım dedim. Ertelemenin bittiği tarih ile 31 Aralık tarihleri arasında yoklamaya tabii olarak yoklama yaptırırlar diye bir yazı var dedim Milli Savunma Bakanlığı sitesinde. Sonra düşündü düşündü doğru falan dedi 1 günden kurtarıyorsun dedi. Ocak ayına kadar vaktin var dedi. Ama şöyle bir şey dedim. 31 Aralık tarihine mi kadar dedim Aralık ayına varmadan falan dedi pek anlayamadım onu.

Kasım ayına kadar falan dedi.

İlk önce bana yoklamanı yaptırırsın sonra da kasım ayını seçersin dedi. Sonra böyle dedi.
Yani ne diyeyim ki.O kadın sana yoklama başvurusu yap ve Kasım celbini seç demiş.(İstediğin celbi seçebiliyorsun yani ister Şubat ister Kasım fark etmez,tabii ki yoklama kaçağı kalmamak şartıyla.)

@GreatArcher Açıkçası hiç kafaya takma herhangi bir sıkıntı çıkmayacaktır.Hatta konuya @MREE3.5 arkadaş katılmış. Onun yazdıklarını da okuyduysan bizim dediklerimizi destekler nitelikte.

Yani ne diyeyim ki.O kadın sana yoklama başvurusu yap ve Kasım celbini seç demiş.(İstediğin celbi seçebiliyorsun yani ister Şubat ister Kasım fark etmez,tabii ki yoklama kaçağı kalmamak şartıyla.)

@GreatArcher Açıkçası hiç kafaya takma herhangi bir sıkıntı çıkmayacaktır.Hatta konuya @MREE3.5 arkadaş katılmış. Onun yazdıklarını da okuyduysan bizim dediklerimizi destekler nitelikte.
Hocam ilk başta öyle dedi sonra ben Milli Savunma Bakanlığı yazısını okuyunca doğru falan dedi 1 günden kurtarıyorsun falan dedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı