Yoklama kaçağı üniversiteye kayıt yaptırabilir mi?

Hocam inan çok ayrıntılı konuştum ve gün içinde iki farklı şubeye gittim senin savunduğun söylediğin şeyleri de söyledim lakin hiçbir şekilde olmuyor yukarıda da açıkladığım gibi anca yoklama aldıracaksın ve şansa seni 2023 ağustosa veya işte kasıma atacak öyle gidebilirsin ama bunun da garantisi yok risk almaya değmeyeceğini düşünüyorum üniversiteye kaydolup derslerine gitmeyeceğim obp kırık sınava hazırlanacağım.
Hocam bana kaçak olursun diyen şube sonradan bana hak verdi. Valla bilmiyorum. Ben de 2 şubeye sordum birisi zaten kaçak olmazsın dedi diğeri de sonradan hak verdi bana.

Hocam inan çok ayrıntılı konuştum ve gün içinde iki farklı şubeye gittim senin savunduğun söylediğin şeyleri de söyledim lakin hiçbir şekilde olmuyor yukarıda da açıkladığım gibi anca yoklama aldıracaksın ve şansa seni 2023 Ağustosa veya işte kasıma atacak öyle gidebilirsin ama bunun da garantisi yok risk almaya değmeyeceğini düşünüyorum üniversiteye kaydolup derslerine gitmeyeceğim OBP kırık sınava hazırlanacağım.

Ben de 2 tane askerlik şubesine sordum hatta kendi sistemine girip yoklamamı 31 Aralık 2023'e kadar veriyor mu onu bile kontrol etti 31 Aralık 2023 kadar sıkıntı yok dedi. seneye bu zamanlar üniversitene kayıt yaptırırsın dediler. Önceki konuşmalardaki arkadaşlarda kendi şubelerine sordular onlara da aynısını söylediler senin gittiğin askerlik şubeleri konuyu iyi bilmiyor olabilir.

Milli savunma bakanlığının sitesinde 22 yaş yılı sonuna kadar diyor zaten 2001 liler 22 yaş sonuna 31 aralık 2023 de geliyor

Ben de 2 tane askerlik şubesine sordum hatta kendi sistemine girip yoklamamı 31 Aralık 2023'e kadar veriyor mu onu bile kontrol etti 31 Aralık 2023 kadar sıkıntı yok dedi. seneye bu zamanlar üniversitene kayıt yaptırırsın dediler. Önceki konuşmalardaki arkadaşlarda kendi şubelerine sordular onlara da aynısını söylediler senin gittiğin askerlik şubeleri konuyu iyi bilmiyor olabilir.

Milli savunma bakanlığının sitesinde 22 yaş yılı sonuna kadar diyor zaten 2001 liler 22 yaş sonuna 31 aralık 2023 de geliyor
Hocam yoklamaya tabii iken üniversiteye kayıt olunca erteliyorlar değil mi? Buradaki şube kazanırsan oluyor dedi bana.

Hocam yoklamaya tabii iken üniversiteye kayıt olunca erteliyorlar değil mi? Buradaki şube kazanırsan oluyor dedi bana.

Evet ben de şubeye sordum kayıt yaptırabiliriz herhangi bir sıkıntı olmaz değil mi diye hiçbir şey olmaz dediler hatta ben sorduğumda masada yan yana 3 tane görevli vardı hepsi inceledi ve 31 aralığa kadar bir şey olmaz dediler.

Tekrar erteleniyor dediler mi askerlik?
Evet kayıt yaptırdığın zaman ertelenir dediler

Tekrar erteleniyor dediler mi askerlik?
Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrencilerden yoklama çağında olanlar ile daha önce kayıt yaptırmış ancak yoklama çağına yeni gelmiş olan Lisans öğrencilerinin okulun belirlediği azami eğitim süresi kadar ertelenir. Azami öğrenim süresi sonunda mezun olmayanlar ise her eğitim öğretim yılının en az bir döneminde kayıt yenilemiş olmak şartıyla 28 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar ertelenmektedir.

Bu yazıyı odtünün askerlik işlemleri sayfasından kopyaladım

Son düzenleme:
Evet kayıt yaptırdığın zaman ertelenir dediler

Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrencilerden yoklama çağında olanlar ile daha önce kayıt yaptırmış ancak yoklama çağına yeni gelmiş olan Lisans öğrencilerinin okulun belirlediği azami eğitim süresi kadar ertelenir. Azami öğrenim süresi sonunda mezun olmayanlar ise her eğitim öğretim yılının en az bir döneminde kayıt yenilemiş olmak şartıyla 28 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar ertelenmektedir.

Bu yazıyı odtünün askerlik işlemleri sayfasından kopyaladım
Hocam bence arkadaş başka şubeye daha sormalı.

Hocam bence arkadaş başka şubeye daha sormalı.
Valla hocam ben risk almayı düşünmüyorum dediklerinizi gittim harfiyen sordum eğer yoklamaya tabi olup size ağustos celbi çıkmazsa kaçak olursunuz sıkıntı çekersiniz üniversiteye gidemezsiniz dediler hangi celb dönemi çıktığını da ocak ayında öğreniyormuşuz ve sistem belirliyor yani risk almaya değmez şahsımca

Valla hocam ben risk almayı düşünmüyorum dediklerinizi gittim harfiyen sordum eğer yoklamaya tabi olup size ağustos celbi çıkmazsa kaçak olursunuz sıkıntı çekersiniz üniversiteye gidemezsiniz dediler hangi celb dönemi çıktığını da ocak ayında öğreniyormuşuz ve sistem belirliyor yani risk almaya değmez şahsımca
Hocam yoklamaya tabi iken yoklama süreniz 31 Aralık tarihine kadar geçerli. O süreye kadar kaçak olmuyorsunuz. Bu yazıyı savunmamı da Milli Savunma Bakanlığı sitesindeki bu yazıya bağlıyorum. Ertelemesi 2022 yılı içinde sona ereceklerin 01 Ocak-31 Aralık 2022 tarihleri arasında yoklamalarını yaptırmaları gerekmektedir diyor. Bunu 2023 yılına uyarlayınca da ertelememiz 2023 yılı içerisinde bittiğinden dolayı yani 01.01.2023 tarihinde bittiğinden dolayı yoklama yaptırma süremiz 31 Aralık 2023 tarihine kadar olacaktır. Dediğim gibi resmi kaynak bu.

Dosya Ekleri

• 1660847422296.png
    1660847422296.png
    115 KB · Görüntüleme: 71
Hocam yoklamaya tabi iken yoklama süreniz 31 Aralık tarihine kadar geçerli. O süreye kadar kaçak olmuyorsunuz. Bu yazıyı savunmamı da Milli Savunma Bakanlığı sitesindeki bu yazıya bağlıyorum. Ertelemesi 2022 yılı içinde sona ereceklerin 01 Ocak-31 Aralık 2022 tarihleri arasında yoklamalarını yaptırmaları gerekmektedir diyor. Bunu 2023 yılına uyarlayınca da ertelememiz 2023 yılı içerisinde bittiğinden dolayı yani 01.01.2023 tarihinde bittiğinden dolayı yoklama yaptırma süremiz 31 Aralık 2023 tarihine kadar olacaktır. Dediğim gibi resmi kaynak bu.
merhaba dostlar bende sizinle aynı durumdayım mart 2001 doğumluyum benim de 1 ocak 2023 tarihinde tecilim bitiyor.Ben hem telefondan ehem de şubeye gidip konuştum bana 2 ocakta kaçaksın kayıt yaptıramazsın dediler ilk başta 31 aralığa kadar vaktin var dediler onu da 2022 için demişler ben yanlış anlamışım bir siz de emin olun size 2023 aralık için mi dediler yoksa 2022 için mi beni de bilgilendirirseniz sevinirim.

@GreatArcher @sapphire1785 @MREE3.5 son durumunuz nedir arkadaşlar

Son düzenleme:

Geri
Yukarı