Yoksul insanlar neden çok çocuk yapıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Devlet yoksul insanlara her çocuk için bir miktar para vermiyor mu? Bu para için yapıyorlardır, sonra da o çocukların hayatları sönüyor.

Yanlış yanlışla düzeltilmez. Fakirlik sadece günümüzün kapitalist sistemine ozgu bir şey degil. Eğer sen fakirsen ve gücünün yetmeyeceği şekilde ürüyorsan bu var olan sisteme bir başkaldırı olmuyor, aksine mevcut fakirliğinı ve standartlarını daha fazla düşürerek geleceğe dair hiçbir umudu olmayan, eğitimsiz, birbirini kopyası çocuklar yetistiriyorsun.

Bu kişiler de ne topluma ne vatana hayırlı oluyor. Üreme konusunda diktatörce fikirlerim var ve gün geçtikçe daha da doğruluğunu kanıtlıyor kendi kendine :)
Bilinçsizce çocuk yapmak yanlıştır
Bu durumun yanlış olduğunun farkındayım. Eğitimsizlikten kaynaklanıyor fakat doğunun ücra köşesindeki bir köyde doğan adama da "Sen niye eğitimsizsin?" diye sormak da biraz absürt bir soru sanki.
Sen konuyu tamamen kaçırmışsın. Burada benim suçladığım şey insanların yoksul olmaları değil, "BAKAMAYACAKLARI" çocukları bütün şartlar ortadayken inadına yapmaları.

Çocuğun eğitimini veremeyeceksin, en temel ihtiyaçlarını karşılayamayacaksın, sağlıklı şekilde sosyalleşmesini sağlayamayacaksın. Ondan sonra ne olacak peki? O çocuklar büyüdüğü zaman aynı şeyleri sonraki neslinde devam ettirecek, sayıları arttıkça da bir şeyleri "olması" gerektiği gibi yapan insanlar ve onların çocukları sokağa çıkamayacak duruma geliyor. Her an suç tehlikesi altında yaşamaya mahkum kalıyorsun.
Bu söylediğinde haklısın fakat bu durumdan memnun olmayan insanlar da bu durumun sebebine karşı mücadele etmemesi, bana dokunmayan yılan bin yaşasın felsefesi de yanlıştır. Ben de bu noktaya değiniyorum. Yanlış bir üslup olduysa affola.

Neden yapıyorlar anlamış değilim. Yani madem zor geçiniyorsun, kendine bakamıyorsun o zaman neden çocuğu da süründürüyorsun? Hadi 1 çocuk neyse ama bunlar 5-6 tane yapıyor, neden yani neden?

Ne kadar sokakta dilenebilecek torbacı olacak çocuk o kadar para demektir de ondan🙂

Bu durumdan memnun olmayan insanlar da bu durumun sebebine karşı mücadele etmemesi, bana dokunmayan yılan bin yaşasın felsefesi de yanlıştır.
Bu konu tartışmaya açık. Sistemi kuran bizler değiliz ve sadece 1 defa yaşama şansımız var. İnandığı bir dava uğruna suçsuz insanlara zarar vermeden kendi hayalini gerçekleştirmek için uğraşıp ölen insanlara saygım vardır ancak ben bunu yapmam. Sadece 1 defa yaşıyorum, bu elimdeki tek şansı da daha büyük hayalleri gerçekleştirmek için harcamayı tercih etmeme hakkına sahibim. Bu durumda ne yaptım? Sistemi inceledim, istediğim şeyleri yapmam için hangi yoldan gitmem gerektiğini belirledim, benim kurmadığım bir oyunda sistemin şartlarına göre hayatımı planladım. Sonuç olarak adaptasyon ve planlama sayesinde insanların %95'inden daha iyi şartlara ve gerçekten bir oranda özgür olabileceğim bir konuma gelmiş oldum.

Düşünüyorum, kısa da olsa mutlu bir hayat yaşamak için bunu yapma şansım olmuşken hayatımı feda eder miyim? Hayır, ben o kadar yüce gönüllü ve fedakar biri değilim. KEŞKE bu ihtiyaçlar her insana eşit şekilde verilse diyorum ancak bunun olmamasının suçlusu olarak da kendimi değil önceki nesilleri ve kurdukları sistemi görüyorum.

Prezervatifin yutularak kullanıldığını zannediyordur :D.

Cahil kesimdir. Çocuklara eziyet hayat sürer ve yoksulluk içinde yaşar. "Allah'ın sınavı" der fakat kendini ve suçsuz çocukları bu hale getiren kendisidir. Dinine bağlı gözüküp, kulaktan doğma bilgilere inanan ve her şeyi sınav diyerek çözmeye çalışanlardır. Üçüz, beşiz gibi konulara kızamam adam aylık 1000 lira kenara kalıyor 1 çocuk yaparım diye çıktığı yolda 5 kalp görünce ister istemez kötü duruma düşüyor, cahil olmuyor.

Bu durumun yanlış olduğunun farkındayım. Eğitimsizlikten kaynaklanıyor fakat doğunun ücra köşesindeki bir köyde doğan adama da "Sen niye eğitimsizsin?" diye sormak da biraz absürt bir soru sanki.

Bu söylediğinde haklısın fakat bu durumdan memnun olmayan insanlar da bu durumun sebebine karşı mücadele etmemesi, bana dokunmayan yılan bin yaşasın felsefesi de yanlıştır. Ben de bu noktaya değiniyorum. Yanlış bir üslup olduysa affola.
Bu konuya katılırım çünkü herkesin eğitime ulaşma imkanı aynı değil. Günümüzde bu artsa da eskiden ekonomik sıkıntılar ve imkanlar daha büyük sorunlardı.

Benim babam da atom mühendisi değil, bilinç ve mantıklı düşünmek için çok sağlam bit eğitime ihtiyacın yok. Sadece ben kendime zor bakarken bir kadına, 5 çocuğa nasil bakacağım sorusunu kişi kendine sormalı.

Hicbir sucu günahı olmayan bebelere hayati zindan etmenin manası yok. Bu bebeler büyüyünce senin istemediğin insanlara dönüşüyor.

En iyi çözüm 3 çocuk yapın demek yerine ÇDİB, Çocuk Doğum İzin Belgesi.

Ailenin bireylerine, iş gücüne, zekasına, gelirine, psikolojisine, GBT'sine bakılarak verilecek.
ÇDİB-A 1 çocuk yapma izni.
ÇDİB-B 2 çocuk yapma izni.
ÇDİB-C 3 çocuk yapma izni.

Bu belge hayata geçerse 10 20 yıl sonra fakirlik yok olur. Dünya daha iyi bir yer olur. Ayrıca her cinsel organı olan çocuk yapacak diye bir kural yok, kimse bir çocuğun hayatını baştan kötü edip geleceğini bozamaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı