Yolda Küfürlü Konuşan Gençler

9544

Kilopat
Makaleler
46
Yer
Dark
Daha fazla  
Ben bu konudan çok rahatsız oluyorum. Yolda gördüğüm gençler istisnasız ağıza alınmayacak diye nitelendirdiğimiz küfürler ile bağıra bağıra konuşuyorlar yüzü kızaran bi' insan etrafımdakileri rahatsız ediyorum diye düşünür bunlarda yok sürekli ve sürekli küfürler ile konuşuyorlar. Senin anan bacın olsa evresini çoktan geçmişler küfrü normale indirmişler.

Sizce Türkçe ölüyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anneleri ve sevgilisiyle yürürken biri yanında p** bile dese kendisi utanır ama bütün gün sokaklarda küfür eder. Değişik tipler var cool'luğunu korumaya bak.

Ben bu konudan çok rahatsız oluyorum. Yolda gördüğüm gençler istisnasız ağıza alınmayacak diye nitelendirdiğimiz küfürler ile bağıra bağıra konuşuyorlar yüzü kızaran bi' insan etrafımdakileri rahatsız ediyorum diye düşünür bunlarda yok sürekli ve sürekli küfürler ile konuşuyorlar. Senin anan bacın olsa evresini çoktan geçmişler küfrü normale indirmişler.

Sizce Türkçe ölüyor mu?
Sormayın hocam... Sokakta öyle küfreden tipler var ki sanki babasının çiftliğinde.

Bir de ne utanması hocam... Bunlarda zerre utanma olsa böyle konuşamazlar.

Saçma bir durum değil mi anlamıyorum insan en ağır küfürle birbirine nasıl hitap eder mi, çevredeki insanlar bakıyor hata yapıyorsun diye adam hiç sanki dünya kendi için böyle kafa yapısına bunlar nasıl erişiyor anlamıyorum hiç mi akıl terazisi yok bunların.

Küfürü biraz severim. Ama yerinde ederim. Millet içinde etmem. Edenlere de iyi gözle bakmıyorum. Ayıp ne bilmiyorlar. Saygısız insan çok ülkemizde. Madem edeceksin en azından milletin içinde etme hele duyulabilecek şekilde ...

İnsan yerine koymayın kendileri çürür gider.
Cidden yanlarından yaşlı teyzeler amcalar, küçük çocuklar geçiyor bunlarda utanma insanlık olmadığı için rahatça küfrediyor rahat rahat gülüyorlar, maalesef bu tiplerden çok var ve kendinden küçükleri de kötü etkiliyor.

Geri
Yukarı