Yorumları okurken üzüldüm!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Coğrafyamızla, imkanlarımızla her ülke bizi kıskanır aslında ama en azı %60'i salak bir ülkeyiz maalesef :)

Sizin de böyle bir şey demeniz ne kadar doğrudur, bilemem. Hiç kimsenin milyonlarca insana salak demeye hakkı yoktur. Buna ben de, siz de, o da, bu da yani herkes dahil. O nedenle samimi bir mesaj olduğunu sanmıyorum. Bence ayıp bir şey.

Cografyamizla, imkanlarimizla her ülke bizi kiskanir aslinda ama en azi %60'i salak bir ülkeyiz maalesef :)
Bunu Aziz Nesin söyledigi icin öldürülmek istenmisti, haydi bakalim :)
Gördüğüm kadarıyla Türkiye'de yaşamıyorsunuz ama Türkiye'de yaşayan insanların %60'ına salak diyorsunuz. Bunu ben derim ama sizin deme hakkınız yok, ve salak olsun olmasın insan kendi milleti salak demez demek ki senin milletin değil. Ben gezmeyi seven biriyim gidip anadolu köylerini gezdiğimde başımıza gavur teröristlerle iş birliği yapan Kılıçdaroğlu geleceğine Tayyip gelsin ne yapalım diyorlar. İnsanların eğitim seviyesi belli, Türkiye yeni bir ülke ve eskilerden okuma yazmayı bilmeyen çok dede ve ninemiz var. Burada bize düşen görev madem demokrasi var o zaman başka çaremiz yok insanları eğiterek ve bilinçlendirerek çalışmalıyız. Sen Ankara'da parti binasında oturup Türkiyeyi kurtaramazsın. 15 yıl kazanmadan devam edersen ve istifa edip o koltuğu gençliğe bırakmazsan kimse kazanamaz. İnsanları ikilemde bırakanlardan, koltuğu bırakmayanlardan, para için şerefini ve onurunu düşmana satanlar yüzünden bu haldeyiz. Vatanını bırakıp gidip yurt dışında yaşayıp üstüne de benim insanıma hakaret etme hakkın yok. Seni şiddetle kınıyorum ve bütün duygularımla lanetliyorum.

Bizi beğenip beğenmemelerine neden bu kadar takıldınız onu anlamadım ? Ülkemize gelen turistlerin zaten %90 civarı her şey dahil tatili boyunca otelinden çıkmayan vasıfsız ve fakir Avrupa vatandaşı bu yüzden böyle yorumlara takılmayın (fakirliği aşağılamıyorum ben de kısmen fakirim ama Paris'de çöpçülük yapıp sonra Euro değerli diye Türkiye'ye tatile gelince çamur atarsan orada dur derim)

Ayrıca adamların ataları 1800 ler den beri her yer de sömürgeler kurup ülkelerini zenginleştirmiş yapacak bir şey yok. Eğer bizimkiler sömürge yapsaydı, teknoloji ve ticaret alanında gelişseydik bugün biz günü birlik Londra' ya gider gelirdik. Ama malesef yapacak bir şey yok bu konuda.

Şimdi arkadaş ortaya bir laf atmış, bence de kullanılmaması gereken bir laf ama kan beyninize attığında kullanmaktan geri duramıyorsunuz. Vatanda her gün şehit gelirken, terörün önü alınamazken, Türk halkının günden güne alım gücünün düştüğü ve fakirleştiği göz önündeyken, ülkenin demografik, sosyal ve siyasal zeminini ileride riske sokacak suriyeliler ülkeye alınırken, ekonomi ve sanayi çökmüşken maalesef ben de o cümleye katılıyorum.

Şimdi arkadaş ortaya bir laf atmış, bence de kullanılmaması gereken bir laf ama kan beyninize attığında kullanmaktan geri duramıyorsunuz. Vatanda her gün şehit gelirken, terörün önü alınamazken, Türk halkının günden güne alım gücünün düştüğü ve fakirleştiği göz önündeyken, ülkenin demografik, sosyal ve siyasal zeminini ileride riske sokacak Suriyeliler ülkeye alınırken, ekonomi ve sanayi çökmüşken maalesef ben de o cümleye katılıyorum.

Bu saydıklarınızı "Türk milletinin %60'ı salaktır." diye hakaret ederek düzeltmeyi mi umuyorsunuz? Aksine milleti ayrıştırmaktan, moral bozmaktan başka bir işe yaramaz bu söz. Sonucunda da daha kötü bir noktaya götürür. Bu kadar karamsarlıktan ve milleti aşağılamaktan hiçbir fayda geleceğini sanmıyorum, çünkü memleket bitmiş, her şey sona ermiş gibi lanse ediliyor. Bu kadar karamsarlık da çomak sokmak ile eş değerdir. Gerçi herkesin de kendini ve milletini ileriye taşımak gibi bir isteği var mı, bilemiyorum.

O %60'i salaktir yorumunu bir daha oku. Ne diyor sonra? "Aziz Nesin bunu soyledigi icin" diyor. Ne anliyorsun buradan? O mu demis? Lutfen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı