Yosemite AR9285 Bluetooth on/off işlemi

aufuk1

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, HP 4540s üzerinde AT9285 (AT5B195) kullanıyorum. Yosemite 10.10.5 kurulu, bluetooth özelliğide çalışıyor, bunun yanında blueutil kullanıyorum. Bluetooth kapalı tutuyorum ve istediğim zaman basit bir blueutil terminal komutuyla açıp kapatabiliyorum. Fakat ne zamandır sistem tercihlerinden bluetooth on/off yapabilme olayını deniyordum ama başaramamıştım. Dün bir yazı gördüm ve deneme yaptım, bendeki PCI Wi-Fi kartının bilgileri şöyle;

Vendor ID: 0x0CF3 - 3315
Product ID: 0x3005 - 12293

IOBluetoothFamily.kext içinden:

Contents/PlugIns/BroadcomBluetoothHostControllerUSBTransport.kext içindeki Info.plist dosyasında <key>Broadcom2045FamilyUSBBluetoothHCIController_D</key> bölümündeki idProduct ve idVendor kısımlarına kendi bilgilerimi girince bluetotoh on/off yapabilme butonları sistem tercihlerindeki blueooth bölümünde aktif oldu. Butona basılabiliyor artık ama bir işlevselliği yok. Sadece tıklanabiliyor ve bluetooth geçici olarak devre dışı kalıp sonra tekrar tarama yapmaya başlıyor. Sanırım eksik yaptığım bir işlem var. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı