AR9285 Bluetooth Sorunu

Hz.futureorkun

Kilopat
Makaleler
1
Bazılarında şu işe yaramış:

/System/Library/Extensions/IO80211Family.kext/Contents/PlugIns/AirPortAtheros40.kext/Contents/Info.plist

Dosyasını aç ve şunu bul:

Kod:
<string>pci168c,2a</string>

Bu şekilde değiştir:

Kod:
<string>pci168c,2b</string>

Recap Hocam, dediğiniz metodu daha önce denemiştim. İnfoplist içinde mevcut, fakat hiçbir şekilde bluetooth yongayı görmüyor.

<string>pci168c,30</string>
<string>pci168c,2a</string>
<string>pci168c,2b</string>
<string>pci106b,0086</string>
<string>pci168c,1c</string>
<string>pci168c,23</string>
<string>pci168c,24</string>

Ben sonradan Exper'e alıp taktım da o karttan(AR5B95 Model, Chip-AR9285), ne Windows'ta ne de Mavericks'te Bluetooth görünüyor. Bu demektir ki modül yok herhalde. Yanılıyor muyum?

Hocam yanlışınız var. Ben orjinal asus Azurewave wifi cihazını taktım. Windows 8 ve üzeri versiyonlarda modül aktif hale getirebilmek için ATK ACPI driver yükleyemek gerekiyor. Win 8 uyumlu ATK driver olmadığından aktif hale getirilmediğinden bluetooth yokmuş gibi algılıyoruz. Fakat Win 7 yükleyip bir deneyin kart zaten combo yani hem wifi (AR5B195) hem de bluetooth (AR3011) chipsetlerini bünyesinde barındırıyor.

Konu başında belirttiğim konulara bakarsanız zaten çözüm yolu içi link verilmiş; fakat bana çok karışık geldi. Bunun için rehber talep ettim. Ayrıca win 8.1 için de çözüm bulamadım. Combo kartlar bu konuda problem çıkarıyorlar maalesef...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı