Yosemite kurulumunda "FakeSMCDevice: successfully initialized" hatası

halo55

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Bilgisayarımı dual boot(Windows 8.1 ve Mac OS Yosemite)yapmaktayım. Yükleme ekranı açılmadan önce yukarıda belirttiğim yerde kalıyor. Bazen de aynı ayarlar olmasına rağmen başka bir yazıda kalıyor. Aşağıya resim ekleyeceğim. Yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler.
OS X 10.10.4 Yosemite RAW Kurulum İmajı | Technopat Sosyal Bu raw dosyasını kullanıyorum.

Pc modelim: Asus N56VZ-S4283

PC özelliklerim:
  • Intel Core i7-3630QM 2.4GHz (Turbo Boost Teknoloji 3.4GHz)
  • 16 GB DDR3 RAM
  • 1TB SATA (5400 Rpm) HDD
  • [SATA] 12.7"mm 6X Blu-Ray (Write)
  • NVIDIA GeForce GT 650M 4 GB Paylaşımsız Ekran Kartı
  • 15.6" Full HD LED Ekran (1920 X 1080)
  • Intel HD4000 Dahili Ekran Kartı
BİOS Ayarlarım:
Intel Virtualization Technology-Disabled
Intel AES-NI - Enabled
SATA Mode Selection- AHCI
Intel Anti-Theft Technology- Enabled
Enter Intel AT Suspend Mode -Disabled
Legacy USB Support -Enabled
XHCI Pre-Boot Mode- Auto
Network stack- Disabled
Fast Boot -Enabled
Launch CSM-Disabled
Secure Boot Control- Disabled

resim.jpg
Bazen de böyle oluyor.
resim2.jpg
Bu ayarlara dokunmadım.
resim3.jpg
resim4.jpg

Son düzenleme:
Fast Boot -Enabled
Şimdilik Disable yapın.

XHCI Pre-Boot Mode- Auto
Enable varsa bu şekil de kalsın.

Diğer sorunlara gelecek olursak, config olarak kurulumun içerisin deki config dosyasını mı kullandınız? Usb bellek ile başlattığınız da bu hatalar ile karşılaşıyor musunuz? Sistemi başlattığınız da bazen bu dediğiniz yerleri hemen atlamaya bilir ve biraz en fazla 2-3 dk beklemeniz lazım. Bunları göz önünde bulundurarak tekrar deneyip, geri dönüş yapın lütfen.

Şimdilik Disable yapın.

Enable varsa bu şekil de kalsın.

Diğer sorunlara gelecek olursak, config olarak kurulumun içerisin deki config dosyasını mı kullandınız? Usb bellek ile başlattığınız da bu hatalar ile karşılaşıyor musunuz? Sistemi başlattığınız da bazen bu dediğiniz yerleri hemen atlamaya bilir ve biraz en fazla 2-3 dk beklemeniz lazım. Bunları göz önünde bulundurarak tekrar deneyip, geri dönüş yapın lütfen.

Ben dahaca yosemite'i hiç kuramadım. Evet kurulumdaki config dosyasını değiştirmedim.
Dediğini yapıp bekledim ama bir değişiklik yok malesef.

Merhaba, ben config dosyasını değiştirip tekrar denedim boot yapmayı bu sefer biraz ilerleme kaydettim sanırım:)Bu sefer yazı yerine Apple logosu geldi ve yükleme çubuğu geldi. Ama yükleme çubuğunun yarısına gelince resimdeki hatayı verdi.:( Acaba ne yapmalıyım?
reessm.jpg

Son düzenleme:
Boot arg: kısmındaki -v kısmını silersen yazılar görünmez. Hatayı da göremeyiz. Sistem sağlam çalışana kadar -v orada kalmalı.

boot arg: -v npci=0x2000 kext_dev_mode=1
PCİ devices içerisinden USB ownership ve USB injection seçili.
Graphics İnjector Menu: İnject EDİD ( ) İnject intel ( )
Bu şekilde başlatmayı dener misin?

Boot arg: kısmındaki -v kısmını silersen yazılar görünmez. Hatayı da göremeyiz. Sistem sağlam çalışana kadar -v orada kalmalı.

boot arg: -v npci=0x2000 kext_dev_mode=1
PCİ devices içerisinden USB ownership ve USB injection seçili.
Graphics İnjector Menu: İnject EDİD ( ) İnject intel ( )
Bu şekilde başlatmayı dener misin?

Yazdıklarınızı yaptım. Bu sefer yine aynı logo var ve sol altında "still waiting for root device" yazıyor. -Boot arg a sadece sizin yazdıklarınızı mı yazim yoksa sizinkileri ekleyeyim mi?-(2 türlü de yaptım aynı şekilde oldu)

Sadece bunlar kalsın. Diğer ayarları da tekrar yapmayı unutma. Her seferinde tekrarlaman gerekir. Takılıp kaldığı ekranı paylaş.

Sadece bunlar kalsın. Diğer ayarları da tekrar yapmayı unutma. Her seferinde tekrarlaman gerekir. Takılıp kaldığı ekranı paylaş.
Still waiting... Aynısı yazıyor. Ama bu sefer biraz bekledim. Bu sefer önceki yazılarda geldi. Bir fark olmadı. Ve yazılar karıncalandı. Resimden daha iyi anlarsın:)
resss.jpg
yan döndü kusura bakma

Öncelikle Usb slotu değişin yani 3.0 kullanıyorsanız 2.0 kullanın ve Fast boot devre dışı bırakın. Boot sırasın da Clover ayarlarından Options tıklayın ve burada injek edit işaretleyin deneyin. Olumlu olumsuz dönüş yapın. Ayrıca -v -f -x komutlarını da denemeyi unutmayın?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı