Yosemite USB olmadan başlamama sorunu

lahana2

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yosemite USB olmadan baslamiyor. Hatta BIOS HDD gormuyor. Sorunu cozerseniz bana da yardim eder misniz*

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir haftadır sürekli deniyorum kurulumda sorun çıkmıyor ama HDD boot olmuyor. Yosemite yaptığım işlemler

1. Yosemite'yi kurdum sonra cloverı kurdum. EFI isminde bölüm oluştu ama BIOS HDD başlatamıyor boot diski bulamıyor bios ekranına dönüyor.
  2. Yosemite'yi kurdum ardından UEFI olarak windows 8.1 kurdum. Onun EFI kısmına cloverı boot ediyim istedim ama clover kurulum ekranında efi kısmı çıkmıyor.
  3. Windows 8.1 UEFI olarak kurdum. Ardından Yosemite'yi kurdum daha sonra clover kuruyum dedim. Yine hdd efi kısmı gözükmedi. Sadece USB'deki EFI kımını görüyor. İşin özü ne yaptıysam clovera efi kımını gösteremedim.

IMG_0091.JPG

IMG_0092.JPG

NOT: Anlatacak Arkadas video şeklinde değilde adım adım yazabilir mi? Internet sıkıntısı var şuan için.

S.A Recep abi, ben mac os kurdum. Ancak sizin yaptığınız dual bootu yaptım. Önceden Windows 8.1 yüklüydü ama boot edemedim, usb olmadan açmadı neden bu sorun dual boot sorunu oldu? Yeniden başlattığımda mac os ekranı gelmesi lazım ama Windows 8.1 acılıyor, bir yerde sorun mu var? Lütfen acil cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı