Çözüm You seem to have an old version of OpenCore bootloader

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
OpenCore önyükleyiciyi güncellediniz ama buna rağmen OpenCore Configurator'ı açtığınızda You seem to have an old version of OpenCore bootloader uyarısı karşınıza çıkıyor.

Old OpenCore.jpeg

Evet, ben de yıllarca bu sorunu gördüm ama OC güncel olduğu sürece gözardı ettim. Taa ki düne kadar. Dün artık canıma tak etti ve merak ettim, sebebi ne diye bunun.

Öğrendim ki sebebi NVRAM'de halen daha eski sürümün kalması.

Çözüm?

NVRAM resetlemek. OpenCore boot menüsünden Reset NVRAM dedikten sonra artık OpenCore Configurator veya Hackintool içinde böyle bir hata almayacaksınız!

Güzel rehber ellerinize sağlık hocam.

Ancak OpenCore Configurator yerine ProperTree kullanılması çok daha iyi ve sağlıklı değil mi?
Olabilir, ben GUI tercih ediyorum her daim.

Bu bağlamda en kullanışlı bulduğum program OCAuxiliaryTools. Her OpenCore güncellendiğinde veri merkezinden direkt gerekli düzenlemeleri çekip güncel sürüme uyumlu hale geliyor. Ayrıca tüm kextleri bağlantıları üzerinden çekip kendi içinde güncel tutma gibi bir imkanı da var. Uygulamanın inceleme ve kullanımına dair bir konu açabilirim.

Bu bağlamda en kullanışlı bulduğum program OCAuxiliaryTools. Her OpenCore güncellendiğinde veri merkezinden direkt gerekli düzenlemeleri çekip güncel sürüme uyumlu hale geliyor. Ayrıca tüm kextleri bağlantıları üzerinden çekip kendi içinde güncel tutma gibi bir imkanı da var. Uygulamanın inceleme ve kullanımına dair bir konu açabilirim.
Ben onu HackinDROM ile yapıyorum ama OCAuxiliaryTools daha iyi ise onu kullanabilirim.

Kesinlikle öneririm.

Ben onu HackinDROM ile yapıyorum ama OCAuxiliaryTools daha iyi ise onu kullanabilirim.
Burada bir rehberini ayarladım hocam uygulamanın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı