Çözüldü "Your computer was infected" mesajı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yasrivx

Hectopat
1640198017186.png

Bu arkadaş kendi mailimden bana böyle bir mesaj attı ve beni tehdit etti ama benim herhangi bir kamera cihazım yok ve masaüstü kullanıyorum. Bilgisayarımda böyle bir virüs olup olmadığını öğrenebileceğim bir antivirüs programı var mıdır yoksa format atmak bu olayı çözer mi ne önerirsiniz? Bana gelen bu mail kendi mail adresimden geldi bu arada.

Çözüm
Nasıl yapıyoruz ki onu?
Buradan hesap bilgilerimi düzenle deyin.
1640201999654.png

Sonra böyle bir sayfa ile karşılaşacaksınız. E-Posta ekle deyin. Sonra tekrar görseldeki sayfaya gelip birincil yap tuşuna basın. Ardından eski E-Postayı kaldırın.
Önemli not:
Yeni diğer ad ekledikten sonra tüm hesaplarınızın E-Postasını yeni eklediğiniz E-Postaya geçirdikten sonra eski adı kaldırın. Aksi takdirde E-Postanıza bağlı hesaplarınıza erişiminizi kaybedebilirsiniz. Böyle bir durumda sorumluluk kabul etmiyorum. Lütfen tüm hesaplarınızı taşıdığınıza emin olduktan sonra eski adı kaldırın.
Eki Görüntüle 1248933

Bu arkadaş kendi mailimden bana böyle bir mesaj attı ve beni tehdit etti ama benim herhangi bir kamera cihazım yok ve masaüstü kullanıyorum. Bilgisayarımda böyle bir virüs olup olmadığını öğrenebileceğim bir antivirüs programı var mıdır yoksa format atmak bu olayı çözer mi ne önerirsiniz? Bana gelen bu mail kendi mail adresimden geldi bu arada.

Format atmak kesin çözüm ama ilk baş Kaspersky ile tarattır

Artı -2 Eksi
Eki Görüntüle 1248933

Ayrıca Gmail'in şifresini değiştirin ve güvenlik telefon numarasını aktiflerştirin ekstra iki adımla doğrulamayı açın.

Eki Görüntüle 1248933

Scam yani oltalama. Bir performans düşüşü, ısının aniden artması gibi şeyler yoksa direkt engelleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı