Malwarebytes "Your Computer May Be At Risk" Hatası

Technoooo

Kilopat
Selamlar arkadaşlar, Malwarebytes Anti-Malware İndir - Zararlı Yazılım Temizleme Programı şu linkten Malwarebytes indirdim, daha önce de kullandığım için deneme sürümü bitmiş falan uyarısı verdi. Açınca da şöyle bir şey çıktı, sağ altta belirdi. Ek olarak daha öncesinde tarayıcıda gezerken YouTube'da ''ad.click'li'' bir şey çıktı "object object" yazıyordu. Virüs programı olarak KİS kullanıyorum. Bu nedir anlam veremedim, yardımcı olursanız sevinirim. @Murat5038 @brltpc @Recep Baltaş @THE_MILLER @Asım Demir
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
MalwareBytes'ı neden kendi sitesinden indirmedin ?

Sistemine zararlı bulaşmış. Bu yüzden MalwareBytes gibi güvenlik yazılımının kurulmasına izin vermiyor.

Kaspersky güncel ve yasal lisanslı ise güvenli modda sistemi açıp tam tarama yapın.

Bu işlemin sonrasında ise Downloads - SurfRight bu adresten Hitman Pro indirip, uygulamayı çalıştırın. Taratmadan önce options(settings) dan, lisans kısmına girip 30 günlük deneme sürümünü aktif edin.
Ardından tarama yapıp bulduklarını silin.

MalwareBytes'ı neden kendi sitesinden indirmedin ?

Sistemine zararlı bulaşmış. Bu yüzden MalwareBytes gibi güvenlik yazılımının kurulmasına izin vermiyor.

Kaspersky güncel ve yasal lisanslı ise güvenli modda sistemi açıp tam tarama yapın.

Bu işlemin sonrasında ise Downloads - SurfRight bu adresten Hitman Pro indirip, uygulamayı çalıştırın. Taratmadan önce options(settings) dan, lisans kısmına girip 30 günlük deneme sürümünü aktif edin.
Ardından tarama yapıp bulduklarını silin.
Hocam dediklerinizi yapacağım. Malware byte ile bir tarama yaptım. Sonuçlar:

Dosya Ekleri

• 2.PNG
    2.PNG
    88,1 KB · Görüntüleme: 198
  • 3.PNG
    3.PNG
    13,8 KB · Görüntüleme: 172
Aynen sisteminde zararlılar var. Bir kısmını tespit etmiş.

MalwareBytes'ı deneme sürümlü kullanmayın. Free olarak kullanın ayrıca resmi sitesi dışında da indirme yapmayın. Bilindik indirme sitesi dahi de olsa içerisine reklam yazılımları enjekte edebilmekteler.

Diğer adımlardan sonra tamamen temizlenir.

Aynen sisteminde zararlılar var. Bir kısmını tespit etmiş.

MalwareBytes'ı deneme sürümlü kullanmayın. Free olarak kullanın ayrıca resmi sitesi dışında da indirme yapmayın. Bilindik indirme sitesi dahi de olsa içerisine reklam yazılımları enjekte edebilmekteler.

Diğer adımlardan sonra tamamen temizlenir.
Hocam sitesine girdikten sonra ''Free download'' seçeneğini seçip indirdim fakat 1 ay sonra hata verdi. Tam sürüm istedi.
Free Cyber Security & Anti-Malware Software
Thank you for downloading Malwarebytes Anti-Malware

Dua et zararlının sahtesine denk gelmişsin :) Yoksa başın büyük belada idi.
Kaspersky'ı büyük ihtimal kendi sitesinden indirmemişsin yoksa anında yakalardı. Bütün AV'leri kaldır imzamdan KIS 2017 indir yükle. Fullscan yapın.
Belirtilen numarayı aramadın değil mi?

Dua et zararlının sahtesine denk gelmişsin :) Yoksa başın büyük belada idi.
Kaspersky'ı büyük ihtimal kendi sitesinden indirmemişsin yoksa anında yakalardı. Bütün AV'leri kaldır imzamdan KIS 2017 indir yükle. Fullscan yapın.
Belirtilen numarayı aramadın değil mi?
Hocam kendi sitesinden indirdim. Bu arada yanlış yazmışım KİS değil KAV kullanıyorum. KİS'in deneme sürümü bittiği için KAV'a geçiş yaptım. Muhtemelen ondandır. Belirtilen numarayı tabii kide aramadım :) . Ek olarak hocam zararlının sahtesine değil de orjinaline denk gelseydim ve ya arasaydım ne olurdu? Merak ettiğim için sormak istedim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı