Your device ran into a problem and needs to restart hatası nasıl çözülür?

ArdaDnz

Decapat
Daha fazla  
laptop
minidump
Öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum. Bu sorunla ilgili konular vardı fakat eski konular olduğu için soru sorma fırsatım olmadı. Ben bu laptopu (link açılmaz ise laptop Nitro 16 AN16-41 RTX 4060 1 TB SSD'li modeli) alalı daha bir ay olmadı ve ilk hafta sorun yoktu sonra bir anda bu hatayla karşılaştım. İlkinde fazla önemsemedim güncelleştirmeleri yaptım ve bu sefer ikinci kez hatta üçüncü kez aynı hatayı aldım bu yüzden size sormak istedim. Şu an Windows 11 Pro deneme sürümünü kullanıyorum güvenilir bir yerden key alıp etkinleştireceğim. Bu ilk bilgisayarım olduğu için bilgisayarlar hakkında pek fazla bilgim yok bana basit bir anlatımla yardımcı olabilecek dostlar varsa çok memnun olurum. Şimdiden çok teşekkür ederim iyi Sosyaller...

@Astiva @181951 hocam yardımcı olma şansınız ve müsaitliğiniz var mıdır acaba? Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Dosyaları inceledim, gördüğüm kadarıyla sürücüleriniz yanlış veya güncel değil. Ucu sürücülere bağlanıyor gibi okudum dosyalardan, daha yeniyim mavi ekran hatalarında. Kategorinin uzmanları daha iyi bilir. Driver Booster falan mı kullandınız?

Dosyaları inceledim, gördüğüm kadarıyla sürücüleriniz yanlış veya güncel değil. Ucu sürücülere bağlanıyor gibi okudum dosyalardan, daha yeniyim mavi ekran hatalarında. Kategorinin uzmanları daha iyi bilir. Driver Booster falan mı kullandınız?
Öncelikle zamanınızı ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Sürücü kurulumunu doğru yaptığımdan şüpheliydim fakat emin olamadım. Driver Booster kullanmadım hepsini kendim yapmaya çalıştım fakat o zamanda zorlanmıştım. Şimdi benim yapmam gereken nedir hocam bana detaylı bir şekilde söyleyebilir misiniz rica etsem? Tüm sürücüleri mi silip yüklemem gerekir eğer böyleyse nasıl yapacağım yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler tekrardan...

Öncelikle üretici sitesinden donanım modeline göre sürücü kurmalısınız;

Sonra ise bu rehbere bakıp temiz bir GPU sürücüsü kurabilirsiniz;

Bu işlemleri yaptıktan sonra güncel GPU sürücüsünü buradan indirebilirsiniz;

Bir bakın bakalım düzelme olacak mi? Dediğim gibi yeni yeni minidump dosyası bakıyorum, net tecrübem yok.

Laptopta AMD işlemci mi var? Zira şu alttaki sürücü bence onun grafik birimiyle alakalı.
Rich (BB code):
MODULE_NAME: kipudrv

IMAGE_NAME: kipudrv.sys

Sürücüsünü güncelle.
Rich (BB code):
11: kd> lmvmamdkmdag
Browse full module list
start end module name
fffff807`67c00000 fffff807`6dbfb000 amdkmdag (deferred)
 Image path: amdkmdag.sys
 Image name: amdkmdag.sys
 Browse all global symbols functions data
 Timestamp: Mon Jul 24 23:37:53 2023 (64BEE121)
 CheckSum: 05FB9C38
 ImageSize: 05FFB000
 Translations: 0000.04b0 0000.04e4 0409.04b0 0409.04e4
 Information from resource tables:

Ve harici bir monitör kullanıyorsan bir süre normal laptop ekranından takıl.

Öncelikle üretici sitesinden donanım modeline göre sürücü kurmalısınız;

Sonra ise bu rehbere bakıp temiz bir GPU sürücüsü kurabilirsiniz;

Bu işlemleri yaptıktan sonra güncel GPU sürücüsünü buradan indirebilirsiniz;

Bir bakın bakalım düzelme olacak mi? Dediğim gibi yeni yeni minidump dosyası bakıyorum, net tecrübem yok.
Çok teşekkür ederim hocam yarın dediklerinizi yapacağım bir sorun olursa size rahatsızlık vermeyeceksem danışmak isterim. Emeğiniz ve ilginiz için çok sağolun.

Çok teşekkür ederim hocam yarın dediklerinizi yapacağım bir sorun olursa size rahatsızlık vermeyeceksem danışmak isterim. Emeğiniz ve ilginiz için çok sağ olun.

Her zaman bize danışabilirsiniz.

Laptopta AMD işlemci mi var? Zira şu alttaki sürücü bence onun grafik birimiyle alakalı.
Rich (BB code):
MODULE_NAME: kipudrv

IMAGE_NAME: kipudrv.sys

Sürücüsünü güncelle.
Rich (BB code):
11: kd> lmvmamdkmdag
Browse full module list
start end module name
fffff807`67c00000 fffff807`6dbfb000 amdkmdag (deferred)
 Image path: amdkmdag.sys
 Image name: amdkmdag.sys
 Browse all global symbols functions data
 Timestamp: Mon Jul 24 23:37:53 2023 (64BEE121)
 CheckSum: 05FB9C38
 ImageSize: 05FFB000
 Translations: 0000.04b0 0000.04e4 0409.04b0 0409.04e4
 Information from resource tables:

Ve harici bir monitör kullanıyorsan bir süre normal laptop ekranından takıl.
Teşekkür ederim, harici monitör kullanmıyorum fakat sürücüleri güncelleyeceğim.

Geri
Yukarı